0%

Výtok z prsníkov

Výtok z prsníkov je spontánny tok tekutiny z bradavky, niekedy počas dojčenia. Výtok z prsníkov môže byť spôsobený širokou škálou ochorení, vrátane rakoviny prsníka, prsníkovej ektázie, a infekcie prsníka. Niekedy je možné cítiť prsnú rakovinu ako hrče prsníka. Prsník môže alebo nemusí byť bolestivý. Ku prsným malformáciám kanálika (kanálové ektázie), môže dôjsť ku rozšíreniu vnútorných štruktúr prsníka. Mastitída je lekársky termín pre infekciu prsníka, a mastodýnia je lekársky termín pre bolesť prsníka. Lekár by mal dôsledne posúdiť pretrvávajúci výtok z prsníkov.

Výtok z prsníkov môže súvisieť s týmito stavmi

Rakovina prsníka je invazívny nádor, ktorý sa vyvíja v mliečnej žľaze. Rakovina prsníka je zistená pomocou mamografie.

Zápalová rakovina prsníka je zápalová zrýchlená forma rakoviny prsníka, ktorá je zvyčajne detegovaná mamogramom alebo ultrazvukom.

Zlyhanie obličiek môže k nemu dôjsť v akútnom stave alebo v chronickom stave ochorenia. Prerenálne zlyhanie obličiek je spôsobené stratou krvi,

Mužská rakovina prsníka Muž s rakovinou prsníka predstavuje 1% všetkých karcinómov prsníka, a väčšinou sa vyskytuje u mužov vo veku 60 a 70 rokov.

Pagetova choroba prsníka je zriedkavá forma rakoviny, ktorá sa tvorí okolo bradavky a často koexistuje s rakovinou prsníka.

Tehotenstvo Existuje veľa príznakov podieľajúcich sa na prvom, druhom a treťom trimestri tehotenstva. Prvý raným príznakom tehotenstva je zvyčajne ranná nevoľnosť.

Nádor hypofýzy prolaktinóme je adenóm (nezhubný nádor) hypofýzy. Príčiny mnohých prolaktinómov sú neznáme.

Falošné tehotenstvo (Pseudocyesis)

Lieky

Trauma