0%

Ťažkosti s močením

Obtiažnosť močenia môže byť spôsobená dôsledkom anatomických abnormalít v rámci urogenitálneho traktu. U mužov, zväčšenie prostaty, a to vďaka najčastejšej príčine benígnej hyperplázie prostaty a menej častou rakovinou prostaty. To môže spôsobiť problémy s močením. U mužov aj žien ťažkosti s močením môžu vyplývať z nervových a svalových stavov, ktoré majú vplyv na funkciu močového mechúra. Keď sa vyskytne ťažké močenie, ďalšie príznaky môžu byť v podobe občasného drobného úniku moču, alebo miernej inkontinencie alebo prúd slabého moču. Niektoré lieky môžu tiež spôsobiť problémy s močením. Jazva tkaniva po operácii, napríklad po operácii prostaty alebo po nejakom úraze môže tiež spôsobiť problémy s prúdom moču. Infekcie močových ciest alebo nervového systému môžu tiež spôsobiť retenciu moču.

Ťažkosti s močením môžu súvisieť s týmito stavmi (príčiny ťažkostí s močením)

Benígna hyperplázia prostaty (BPH alebo zväčšená prostata), je veľmi častá u mužov nad 50 rokov veku.

Cystokéla je tiež stav známy ako padnutý alebo zoskočený močový mechúr. Zdvíhanie ťažkých bremien a namáhanie môže spôsobiť cystokélu.

Diabetes (typ 1 a typ 2)Diabetes mellitus je chronické ochorenie charakterizované vysokou úrovňou cukru (glukózy) v krvi.

Roztrúsená skleróza je autoimunitné ochorenie, v ktorom mozgové a miechové nervové bunky sa stanú demyelinizované.

Prostatitída (zápal prostaty) je zápal prostaty. Príčiny prostatitídy sú pohlavne prenosné ochorenia, alebo sú spôsobené baktériou z močových ciest. Sú aj iné príčiny.

Jazvy tvorby jaziev sú prirodzenou súčasťou procesu hojenia po úraze, či po operácii.

Mŕtvica je prerušenie dodávky krvi do časti mozgu, spôsobené buď krvnou zrazeninou (ischemická) alebo krvácaním do mozgu.

Striktúra uretry alebo zúženie močovej trubice, môžu vyvolať znížený výdaj moču. Medzi príznaky patrí bolestivé močenie.

Infekcie močových ciest (UTI) je Infekcia moč. mechúra, obličiek, močovodov alebo močovej trubice. E. coli, typ baktérie sú zodpovedné.

Infekcie močového traktu u detí (UTI) sú veľmi časté u detí. Symptómy zahŕňajú horúčku a bolesti brucha.

Močové kamene

Infekcie centrálneho nervového systému

Niektoré lieky

Otrava (ťažké kovy)

Rakovina prostaty

Rektokéla

Trauma