0%

Bolesť nohy

Bolesť v nohe môže zahŕňať akúkoľvek časť nohy. Abnormality kože, nervy, kosti, cievy a mäkké tkanivá nohy. Vyhodnotenie príčin bolesti nôh môže vyžadovať porozumenie anatómii a fyziológie nielen nohy, ale aj členku a dolnej časti chrbtice.

Bolesť nohy môže súvisieť s týmito stavmi

Bolesť členkov je zvyčajne kvôli podvrtnutiu alebo zápalu šliach. Závažnosť členkového podvrtnutia sa pohybuje v rozmedzí od miernej bolesti až po závažnú bolesť spojenú s konkrétnymi stavmi, ktoré je potrebné liečiť.

Artritída je zápal jedného alebo viacerých kĺbov. Keď kĺby sú zapálené, môžu rozvíjať tuhosť, teplo na mieste, opuch, začervenanie.

Mykóza nôh (tinea pedis) je kožná infekcia spôsobená kožným ochorením, plesňou. Medzi príznaky patrí svrbenie, pálenie, praskanie na miestach napadnutých.

Kostné ostrohy sú špicaté výrastky na kosti, ktoré sa vyvíjajú v oblastiach zápalu alebo poranenia.

Zlomeniny kostí Medicínsky sa označujú tiež ako fraktúra. Existujú rôzne typy zlomenín, Hlavné delenie, otvorené a skryté zlomeniny, sú to také, ktoré neprerušia celistvosť kože.

Modriny alebo kontúzia, sú spôsobené, keď sú cievy poškodené alebo rozbité v dôsledku úderu do kože.

Uhryznutie a žihadlá sú cestami prenosu ochorení prenesených hmyzom, ako je západonílsky vírus, alebo škvrnitý týfus.

Pľuzgiere majú najčastejšie vplyv na nohy v časti prstov (palec), ale tiež môžu mať vplyv na vonkajšiu stranu chodidla na spodnej strane malíčka.

Syndróm karpálneho tunela a tarzálny tunelový syndróm je stav, v ktorom podráždenie zápästia je na mieste stredného nervu, spôsobuje brnenie a necitlivosť prstov.

Kurie oká sú niekedy bolestivé oblasti zosilnenej kože, ktoré sa objavujú medzi prstami a na prstoch, alebo na chodidlách.

Dna Nahromadenie kryštálov kyseliny močovej, ta je príčinou dnavej artritídy. Symptómy zahrňujú bolesti kĺbov, opuch, teplo na mieste.

Kostné ostrohy špicaté, kostné výrastky na päte.

Zarastené nechty na nohách sú spôsobené rastom nechtov do okolitého nechtového záhybu. Medzi príznaky patrí bolesť na nohe, opuchy.

Mortonov neuróm je opuchnutie; zapálené nervy na nohe. Mortonov neuróm spôsobuje "horiacu" ostrú bolesť v dolnej časti nohy.

Osteomyelitída je infekcia kosti. Možné príčiny sú injekcie okolo kosti, zlomeniny, tiež následkom prepichnutia kože.

Periférna neuropatia je problém s fungovaním nervov mimo miechy.

Periférne cievne ochorenie (PVD) odkazuje na ochorenia ciev (tepny a žily), ktoré sa nachádzajú mimo srdca.

Raynaudov jav sa vyznačuje svetlo-modro-červenými sekvenciami farebných zmien časti končatín, najčastejšie po vystavení chladu, ale aj emocionálnym tlakom.

Ischias bolesť, spôsobená dráždením sedacieho nervu, typicky vyžaruje z dolnej časti chrbta, do nôh.

Uhryznutie hadom

Zranenia väzu sa tiež nazýva podvrtnutie nohy, ide o zranenia svalov a šliach.

Vaskulitída je všeobecný termín pre skupinu ochorení, ktoré sa vyznačujú neobvyklým zápalom ciev.

Bradavice Bežné bradavice sú kožné výrastky zapričinené ľudským papilomavírusom.

Blister

Mozoľ

Daktilitída

Hammer prsty

Nádor (benígny, malígny)