0%

Pálenie záhy

Pálenie záhy je nepríjemný pocit pálenia a pocitu tepla za hrudnou kosťou, ale niekedy tieto pocity prerastú až do krku. Zvyčajne sa vyskytuje tento stav po jedle, alebo keď si jedinec ľahne, alebo v noci, keď spí. Pálenie záhy je zvyčajne spôsobené refluxnou chorobou pažeráka (GERD), kedy vzostúpy žalúdočná kyselina späť do pažeráka. Pálenie záhy nemá nič spoločné so srdcom aj keď nepríjemný pocit pálenia záhy môže byť zamieňaný s bolesťou srdca a naopak. Pálenie záhy je populárny nelekárskych termín, lekársky termín je Pyrosis.

Pálenie záhy môže súvisieť s týmito stavmi

Angína je bolesť na hrudníku v dôsledku nedostatočného prekrvenia srdca. Angína symptómy môžu zahŕňať pocit ťažoby na hrudníku a iné.

Bolesť na hrudníku Bolesť na hrudi je častou sťažnosťou pacientov na pohotovosti.. Príčiny bolesti na hrudníku predstavujú zlomené alebo pomliaždené rebrá, zápal pohrudnice, alebo choroby srdca.

Infarkt sa stane, keď krvná zrazenina úplne zablokuje koronárnu tepnu, ktorá zásobuje krvou srdce.

Hiátová hernia je prietrž, ktorá vzniká pretlačením pažeráka a časti žalúdka cez bránicu do hrudnej dutiny. Toto ochorenie vzniká nedostatočnosťou závesného aparátu medzi pažerákom a bránicou.

Sklerodermia je autoimunitné ochorenie spojivového tkaniva.

Fajčenie je závislosť, ktorá sa prezentuje spaľovaním tabaku, a následným uvoľňovaním nikotínu, ktorý jedinec vdychuje do pľúc.