Obludnozverský diktát

O

Medzi inšpektormi Štátnej školskej inšpekcie dodnes koluje tvz. „obludnozverský“ diktát. Ten pred niekoľkými rokmi vytvorila snaživá učiteľka strednej školy pre svoju žiačku. Tá si chcela opraviť koncoročnú pätorku zo slovenčiny na štvorku.

Diktát bol vytvorený s cieľom žiačku nachytať ,“ tvrdí Ľuboš Tužinský zo ŠŠI. Ako dodáva, nebolo rešpektované to, že žiačka si chcela opraviť päťku na štvorku a teda mala dostať jednoduchší diktát. Napokon žiačka skúšku zvládla.

Ako ste na tom Vy? Trúfnete si na obludnozverský diktát?

Obludnozverský diktát

Precvičovanie i, y, í, ý.

Náročnosť: Mimoriadne ťažký diktát

ZHRNUTIE PO KONTROLE:
1.
Matknm príbuzným z Břeclavi sme odkázali, že ich matkn bratia navštívia niekedy v júli. Lev, hyen a tigre sú nebezpečné zver. Na kŕmenie hydiny sa zužitkúvajú rozličné zmes a prímes. Kde-tu na rybníkoch už vidieť divé hus a zavše sa ozve aj hlas sluky. Z levch klietok sa ozval prkr zvuk. V triede máme štyri Andre.
2.
Urodilo sa nám veľa mrkv, reďkv a cvikl. Múdrym ľuďom nechýba skromnosť. V január sú večery chladné. Tr ps sa potulujú po chotár. Keď učiteľka odišla, zostali deti v triede sam. Sused prijal pri oslave svojich sedemdesiatch siedmch narodenín blahoželanie od ôsmch vnúčat v modernom hotel. Po chutnej večer pozorujem na oblohe mriad hviezd. Obrázok má dve os súmernosti.