Svrbenie

Svrbenie je príznakom, ktorý sme celkom iste všetci zažili, ale nedá sa ľahko opísať a definovať. Kým príznaky svrbenia sa líšia, zvyčajne vedú k nepríjemnej kožnej citlivosti. To môžeme pociťovať, ako keby niečo po nás liezlo, alebo sa nám vnorilo pod kožu. Svrbenie môže byť difúzne (generalizované), alebo lokalizované, alebo obmedzené na konkrétne miesto - existuje mnoho príčin difúzneho a lokalizovaného svrbenia. Svrbenie môže byť spojené s vyrážkou, suchou kožou, popraskanou kožou, šupinatou kožou, alebo šupinatou pokožkou hlavy, môže byť miesto svrbenia začervenané, môže byť koža posiata výskytom hrbolčekov, pľuzgierov alebo škvrnami na koži. To všetko závisí na konkrétnej príčine. Análne svrbenie

Svrbenie môže súvisieť s týmito stavmi

Alergie sa týka zavádzajúcich reakcii nášho imunitného systému v reakcii na telesný kontakt s niektorými cudzorodými látkami, alergénmi.

Análne svrbenie je podráždenie pokožky pri výjazde z konečníka, miesto známe ako riť.

Anafylaxia je závažná alergická reakcia, ktorá ovplyvňuje celý rad rôznych častí tela naraz, a môže byť smrteľná.

Mykóza nôh (tinea pedis) je kožná infekcia spôsobená kožným ochorením plesňou. Medzi príznaky patrí svrbenie, pálenie, praskanie kože.

Atopická dermatitída Ekzém je všeobecný termín pre mnoho typov dermatitídy (zápalu pokožky). Atopická dermatitída je najčastejšia.

Materské znamienko je abnormálna kožná pigmentácia je spôsobená neschopnosťou tela produkovať dostatok melanínu..

Uhryznutie a žihadlá, je známe, že prenos ochorení hmyzom je častý výskyt, týmto spôsobom sa prenáša, napr. západonílska horúčka, a tiež škvrnitý týfus.

Bulózny pemfigoid je kožné ochorenie, ktoré spôsobuje výsev pľuzgierov na povrchu kože a niekedy ovplyvňuje vnútornú podšívku úst.

Ovčie kiahne (varicella) je nákazlivé ochorenie detstva spôsobené vírusom varicella-zoster.

Kontaktná dermatitída je vyrážka, ktorá nastane po vystavení dráždivej látke. Medzi príznaky patrí červená vyrážka.

Kozmetická alergia parfumy a konzervačné látky v kozmetike môžu vyvolať alergické reakcie u niektorých ľudí. Príznaky zahŕňajú začervenanie a svrbenie.

Suchá koža (xeroderma) môže byť spôsobená vonkajšími faktormi, ako sú nízke teploty, nízka vlhkosť vzduchu, drsné a dráždivé mydlá a pod.

Ekzém je zápal kože. Existuje mnoho rôznych typov ekzému, ktoré produkujú príznaky.

Očné alergie sú zvyčajne spojené so sennou nádchou a atopickou dermatitídou. Lieky a kozmetika môžu byť zodpovedné.

Potravinová alergia Medzi najčastejšie potravinové alergie sú alergie na vajcia, orechy, mlieko, arašidy, ryby, kôrovce, jahody a paradajky.

Genitálny herpes u žien je sexuálne prenosné ochorenie (STD), spôsobené vírusom herpes simplex (HSV).

Senná nádcha (alergická nádcha) je podráždenie nosa spôsobené peľom.

 • Vši, sa nazýva Pediculosis. Vši sú parazity, ktorí sa živia krvou, a možno ich nájsť na pokožke hlavy a vo vlasoch.

  Potničky je podráždenie kože spôsobené nadmerným potením. Môže sa objaviť v každom veku.

  Hemoroidy (pilóty) sú opuchnuté žily v konečníku a v análnom otvore. Príčiny: tehotenstvo, obezita, hnačka, nízky obsah vlákniny v strave..

  Úle sa tiež volá žihľavka, je vystúpené, svrbiace miesto na koži, ktoré je zvyčajne príznakom alergickej reakcie.

  Hodgkinova choroba je rakovina lymfatického systému s príznakmi, ktoré zahŕňajú nevysvetliteľné, opakujúce sa horúčky a iné príznaky.

  Zápalová rakovina prsníka je zápalová zrýchlená forma rakoviny prsníka, ktorá je zvyčajne detegovaná mamogramom alebo ultrazvukom.

  Bodnutie hmyzom - alergia Väčšina bodavého hmyzu je od včiel, ale aj sršne, osy a mravce sú zodpovedné.

  Jock svrbenie je svrbiaca červená vyrážka, ktorá sa objaví v oblasti slabín. Vyrážka môže byť spôsobená bakteriálnou alebo hubovou infekciou.

  Zlyhanie obličiek, môže k nemu dôjsť v akútnom stave alebo v chronickom stave alebo následkom iného ochorenia. Prerenálne zlyhanie obličiek je spôsobené stratou krvi.

  Leukémia je typ rakoviny krvných buniek, u ktorých je rast a vývoj abnormálny.

  Lichen sclerosus je kožné ochorenie, ktoré spôsobuje biele škvrny tvoriace sa na koži.

  Ochorenie pečene môže byť spôsobené množstvom vecí, vrátane infekcii (hepatitída), ochoreniami, ako sú žlčové kamene, vysoký cholesterol a pod.

  Non-Hodgkinov lymfóm je nádorové ochorenie lymfatického systému.

  Onchocerkóza Onchocerciasis alebo riečna slepota, je parazitárne ochorenie, ktoré môže spôsobiť oslepnutie. To sa prenáša uhryznutím hmyzom.

  Zhubný nádor pankreasu Karcinóm pankreasu je nazývaný "tichá" choroba, pre svoje nenápadné príznaky.

  Pityriasis Rosea je vyrážka, ktorá začína s veľkým ružovým napadnutím kože s dobre definovanými šupinatými hranicami na chrbte, hrudníku či krku.

  Porfýria je skupina porúch, ktoré ovplyvňujú nervovú sústavu, kožu, alebo oboje. Porfýria je často dedičné ochorenie.

  Postherpetická neuralgia (PHN) je bolestivé komplikované ochorenie - šindľovité. Príznaky zahŕňajú prudkú bolesť, svrbenie kože a iné.

  Psoriáza je dlhodobé kožné ochorenie, ktoré môže spôsobiť veľké plaky, začervenané, vystúpené kožné šupinky suchej kože.

  Lonovej vši (Krabi) sú parazitný hmyz nájdený v genitálnej oblasti, a šíri sa predovšetkým pohlavným stykom.

  Besnota je vírusové ochorenie, ktoré sa prenáša uhryznutím nakazeným zvieraťom. Medzi príznaky patrí horúčka, bolesti hlavy a iné.

  Vyrážka Slovo "vyrážka" znamená ohnisko červených hrboľov na tele. Spôsob, akým ľudia používajú tento termín, "vyrážka" môže odkazovať sa na mnoho rôznych kožných výskytov.

  Odlúčenie (odchlípnutie) sietnice je oddelenie sietnice od jeho príloh a podkladového očného tkaniva.

  Kožného ochorenia Termín kožné ochorenia odkazuje na plesňové infekcie, ktoré sú na povrchu kože.

  Svrab je svrbenie spôsobené roztočmi, ktoré sa vnoria pod kožu a vyvolávajú silné svrbenie, ktoré je zvyčajne horšie v noci.

  Psoriáza hlavy, alebo lupienka spôsobuje červené, vyvýšené, šupinaté škvrny, ktoré sa môžu rozšíriť z ​​pokožky hlavy na čelo a zadnú časť krku.

  Seboroická dermatitída je chronické ochorenie kože. Symptómy sú červená vyrážka na pokožke hlavy, tvári, ušiach.

  Sexuálne prenosné choroby u žien (pohlavné choroby) sú infekcie, ktoré sú prenášané pri akomkoľvek druhu sexuálnej expozície.

  Pásový opar alebo herpes zoster, je bolestivá vyrážka spôsobená vírusom varicella zoster.

  Pohlavne prenosné choroby u mužov (STD), sú infekcie prenášané pri pohlavnom styku. Môžu byť spôsobené vírusmi, baktériami.

 • Kliešte sú známe vysielače, prenášače chorôb na ľudí a zvieratá. Kliešťové ochorenia sú Lymská choroba a iné.

  Kvasinková infekcia (u mužov a žien) U žein vaginálne kvasinkové infekcie sú spôsobené organizmami s názvom Candida albicans.

  Difúzne svrbenie:

  Kontaktná dermatitída

  Účinky aspirínu

  Infekčné choroby

  Lymfóm

  Lieky (na predpis i nepredpísané)

 • © 2004 - DIS+ a Michal Herman