0%

Pálenie pri močení

Pálenie pri močení alebo bolestivé močenie sa klasifikuje pod pojmom dyzúria. Pálenie pri močení môže byť spôsobené infekčnými (vrátane sexuálne prenosných infekcií) a neinfekčnými stavmi, ale vzniká najčastejšie v dôsledku bakteriálnej infekcie močových ciest, ovplyvňujúce močový mechúr.

Pálenie pri močení môže súvisieť s týmito stavmi

Rakovina močového mechúra Liečba rakoviny močového mechúra závisí na štádiu ochorenia, na stupni nádoru, a typu rakoviny močového mechúra.

Infekcie močového mechúra (cystitída) je Infekcia moč. mechúra, zvyčajne spôsobená baktériami alebo, zriedka Candida - teda plesňou.

Chlamydie je časté sexuálne prenosné ochorenie. U žien chlamýdie osídľujú endocervix. Prítomnosť baktérie chlamydie trachomatis spôsobuje hlienovitý výtok z pošvy a tiež podmieňuje časté zápaly v malej panve. Objaviť sa môžu problémy pri močení, a to pálenie a svrbenie. Infikované ženy sa sťažujú a časté krvácanie aj mimo periódy, bolesť pri pohlavnom styku a zníženie sexuálnej túžby, sú tiež častými príznakmi chlamýdiovej infekcie. U mužov sa chlamýdiová infekcia prejaví najčastejšie pocitom pálenia, rezania a bolesti pri močení. Muži často opisujú bolesti semenníkov a prostaty, nemožnosť sa úplne vymočiť. Môže sa objaviť aj číry výtok z penisu. Chlamýdiová infekcia môže spustiť tvorbu protilátok proti spermiám, čo neskôr ovplyvňuje tvorbu spermií, ich množstvo a kvalitu a nakoniec vedie až neplodnosti muža.

Intersticiálna cystitída (IC) je zápalové ochorenie močového mechúra, ktoré môže spôsobiť vredy a krvácanie z močového mechúra.

Obličkové kamene sú pevné masy kryštalického materiálu, ktorý sa tvorí v ​​obličkách. Príznaky obličkových kameňov môžu zahŕňať silnú bolesť.

Prostatitída (zápal prostaty) Prostatitis je zápal prostaty. Príčiny prostatitídy sú pohlavne prenosné choroby a baktérie z močových ciest.

Reaktívna artritída Reaktívna artritída je chronická forma artritídy, predstavuje nasledujúce tri z možných nastavení: (1) zapálené kĺby, (2) zápal očí (zápal spojiviek), a (3) zápal pohlavných orgánov, močových orgánov, alebo gastrointestinálneho systému.

Pohlavne prenosné choroby a tehotenstvo Ak ste tehotná, veľa sexuálne prenosných chorôb (STD) môže byť obzvlášť škodlivých pre vás a vaše dieťa.

Sexuálne prenosné choroby u žien (STD) Pohlavne prenosné choroby sú infekcie, ktoré sú prenášané počas akéhokoľvek druhu sexuálnej expozície.

Pohlavne prenosné choroby u mužov sexuálne prenosné choroby sú infekcie prenášané pri pohlavnom styku. Môžu byť spôsobené vírusmi, baktériami.

Infekcie močových ciest (UTI) je Infekcia moč. mechúra, obličiek, močovodov, alebo močovej trubice. E. coli, baktéria je zodpovedná.

Vaginitída sa zvykne odkazovať na zápal pošvy. Zápaly pošvy môžu byť spôsobený infekciou, menopauzou, alebo zlou hygienou.

Vankomycín-rezistentné enterokoky (VRE) ide o infekciu, Je to najčastejší typ infekcie, ktorú získajú pacienti počas hospitalizácie.

Chemické podráždenie (napr. z mydla, perličkové kúpele, a spermicídy)

Trauma

Vulvitída