0%

Bolesť ucha

K bolesti v uchu môže dôjsť z dôvodu stavov v rámci ucha, zvukovodu, alebo tiež vplyvu na viditeľnú časť ucha (ušnice). Akútny zápal stredného ucha, medicínsky sa nazýva akútna otitis media. Je najčastejšou diagnózou u chorých detí. Eustachová trubica je kratšia u detí ako u dospelých, to umožňuje ľahký vstup baktérií a vírusov do stredného ucha, čo vedie k akútnej otitis media. Infekcia zvukovodu (otitis externa) je tiež nazývaná plavcovo ucho. Otitis externa je zvyčajne spôsobená bakteriálnou infekciou. Bolesť ucha môže byť tiež spôsobená bolesťou zápalom vonkajšej časti ucha (ušnice).

Bolesť ucha môže súvisieť so stavmi

Chronický únavový syndróm (CFS) je vysiľujúce a komplexné ochorenie charakterizované hlbokou únavou, ktorá trvá šesť mesiacov alebo dlhšie.

Ušné infekcie (otitis media) predstavujú zápal stredného ucha.

Ušný maz je prírodná látka, vylučovaná zvláštnymi žliazkami v koži na vonkajšej časti ušného kanálika.

Rakovina hrtanu Príznaky rakoviny hrtana, organu v prednej časti krku, patrí chrapot, knedlík v krku, bolesť hrdla, kašeľ.

Osýpky (rubeola) je vysoko nákazlivé ochorenie, ktoré je spôsobené vírusom. Príznaky: vyrážka, vysoká horúčka, kašeľ, nádcha.

Tehotenstvo Existuje veľa príznakov, ktoré sa podieľajú na prvom,, druhom a treťom trimestri tehotenstva. Prvý príznak býva najčastejšie ranná nevoľnosť.

Ramsay Hunt syndróm je infekcia lícneho nervu, ktorá spôsobuje červené bolestivé kožné vyrážky s pľuzgiermi a tvárovej ochrnutie.

Recidivujúca polychondritida je menej časté, chronické ochorenie chrupavky.

Zápal vonkajšieho ucha je infekcia kože, ktorá pokrýva vonkajší zvukovod.

Infekcia horných ciest dýchacích je nákazlivá infekcia štruktúr horných dýchacích ciest.

Barotitis

Trauma