0%

Ťažoba, bolesť na hrudníku

Existuje veľa príčin bolesti na hrudi. Jedným z nich je angína pectoris, ktorá vyplýva z nedostatočnej dodávky kyslíka do srdcového svalu. Angína môže byť spôsobená ochorením koronárnych tepien alebo kŕčov koronárnych tepien. Bolesť na hrudníku môžu byť aj v dôsledku infarktu (koronárna oklúzia) a ďalších závažných ochorení. Nesnažte sa ignorovať bolesť na hrudi. Bolesť na hrudi je varovanie, aby ste okamžite vyhľadali lekársku pomoc.

Ťažoba, bolesť na hrudníku môže súvisieť s týmito stavmi

Angína pectoris Angína je bolesť na hrudníku v dôsledku nedostatočného prekrvenia srdca. Angina symptómy môžu zahŕňať pocit ťažoby na hrudníku

Aortálna disekcia je malá trhlina vo veľkej cieve, ktorá vedie zo srdca a dodáva krv do tela.

Aortálna stenóza je abnormálne zúženie aortálnej chlopne srdca. Príčiny aortálnej stenózy sú opotrebenie.

Artritída je zápal jedného alebo viacerých kĺbov. Keď sú kĺby zapálené môžu vyvinúť tuhosť, teplo, opuch, začervenanie.

Kúpeľové soli Ku zloženiu kúpeľových solí patrí mefedrón, Methylone, MDPV, alebo MDPK. Bohužiaľ, "kúpeľové soli" už boli spojené s návštevami pohotovostných ambulancii. Lekári dokázali, že užívanie alebo šnupanie "kúpeľové soli", ktoré obsahujú syntetické stimulanty môžu spôsobiť bolesti na hrudi, zvýšený krvný tlak, zvýšenú srdcovú frekvenciu, nepokoj, halucinácie, extrémnu paranoju a bludy.

Typy zlomenín kostí Existujú rôzne typy zlomenín, hlavné delenie je na otvorenú zlomeninu a skrytú zlomeninu.

Costochondritis a Tietze syndróm je zápal chrupavky, kde sa rebrá pripájajú k hrudnej kosti.

Umelé poruchy sú neprirodzené poruchy pri ktorých ľudia uvádzajú, že majú fyzické alebo duševné ochorenie, i keď medicína toto nevie potvrdiť. Niekedy pri takýchto poruchách nechýbajú i niektoré povrchové symptómy.

Fibromyalgia je chronické ochorenie, bolesťami charakterizované príznaky. Únava, poruchy spánku, a bolestivé miesta na tele sú príznakmi.

Žlčové kamene sú kamene, ktoré sa utvárajú v žlčových cestách a tam stvrdnú.

Refluxná choroba (GERD) je stav, v ktorom sa kyslý tekutý obsah žalúdka navracia späť do pažeráka.

Rakovina - karcinóm hlavy a krku je rakovina ústnej dutiny, slinných žliaz, prínosových dutín a nosných dutín, hltana, hrtana, alebo lymfatických uzlín.

Infarkt sa stane, keď krvná zrazenina úplne zablokuje koronárnu tepnu, ktorá zásobuje krvou srdcový sval.

Srdcový záchvat zahŕňa poškodenie alebo smrť časti srdcového svalu v dôsledku krvnej zrazeniny.

Hodgkinova choroba je rakovina lymfatického systému s príznakmi, ktoré zahŕňajú nevysvetliteľnú opakujúcu sa horúčku.

Nízky krvný tlak (hypotenzia) je krvný tlak, ktorý je tak nízky, že spôsobuje následné príznaky: zvýšenú únavu, slabosť, závraty, mihanie pred očami, pokles koncentrácie, niekedy môže vzniknúť aj porucha vedomia.

Non-Hodgkinov lymfóm (NHL) je nádorové ochorenie lymfatického systému. Je najrozšírenejším druhom rakoviny lymfatického systému. Medzi celkové príznaky patrí výrazné potenie, horúčky, nechcené chudnutie, svrbenie kože, nezvyčajná únava. Sú to nešpecifické ťažkosti, po príčinách ktorých treba pátrať. Medzi varovné príznaky patrí aj pretrvávajúci kašeľ napriek opakovanému preliečeniu antibiotikami, náhle vzniknutý opuch končatiny, tváre a hlavy. Na začiatku sa môže ochorenie prejavovať ako Chrípka.

Peptický vred je vred v sliznici žalúdka, dvanástnika alebo pažeráka. Tvorba vredov súvisí s Helicobacterom.

Perikarditída je zápal perikardiálneho vaku, ktorý obklopuje srdce (osrdcovník).

Mor je infekčné ochorenie spôsobené baktériou Yersinia pestis. Prenos na človeka sa vyskytuje cez blchy.

Zápal pohrudnice (Pleuritis) je zápal sliznice okolo pľúc, je spojená s ostrou bolesťou na hrudi pri dýchaní, a silný kašeľ je tiež jedným z príznakov.

Pneumónia je zápal pľúc spôsobený hubami, baktériami alebo vírusmi. Symptómy a príznaky zahrňujú kašeľ, horúčku a dýchavičnosť.

Pneumotorax je prítomnosť voľného vzduchu v hrudníku mimo pľúc, ktorý spôsobil pľúcny kolaps (zlyhanie pľúc).

Pľúcna embólia (krvná zrazenina v pľúcach) k pľúcnej embólii dochádza, keď kus krvnej zrazeniny sa oddelí a cestuje do tepny v pľúcach.

Pľúcna hypertenzia je abnormálne zvýšenie tlaku v pľúcnom obehu spôsobené zúžením.

Skolióza spôsobuje abnormálne zakrivenie chrbtice.

Pásový opar alebo herpes zoster, je bolestivá vyrážka spôsobená vírusom varicella zoster.

Choroba budov (spôsobená klimatizáciou) chemická citlivosť (MCS) ochorenie v oblasti životného prostredia.

Rakovina Tymomu je nezvyčajná rakovina týmusu. Mnohé tymómy sú asymptomatické. Týmus - Detská žľaza je žľaza s vnútorným vylučovaním. Je tvorená dvoma lalokmi a uložená v hrudníku pred priedušnicou, zasahujúc až k srdcu. V dobe pohlavného dospievania je nahradená tukovým tkanivom.

Rakovina štítnej žľazy Existujú štyri hlavné typy rakoviny štítnej žľazy: papilárna, folikulárna, medulárna a anaplastická.

Emocionálne poruchy

Kŕč pažeráka