Zvýšená chuť do jedla

Zvýšená chuť do jedla môže byť normálnou fyziologickou reakciou, ktorá sa vyskytuje, napríklad, u dospievajúcich detí v období rastu alebo po nejakej namáhavej činnosti, kedy sú požadované zvýšené kalórie pre organizmus. V niektorých prípadoch, zvýšenie chuti do jedla môže byť známkou abnormálneho stavu, ako sú niektoré endokrinné stavy. Zvýšená chuť do jedla môže byť videná u niektorých emočných alebo psychiatrických stavov, rovnako ako je tiež odpoveďou na stres, úzkosť alebo depresiu. Niektoré lieky na predpis môžu tiež zvýšiť chuť do jedla. Je dôležité vziať do úvahy kontext a všetky súvisiace emocionálne alebo fyzické faktory pri určovaní toho, či má človek abnormálne zvýšenú chuť do jedla. "Polyfágia" je lekársky termín pre nadmerné jedenie.

Zvýšená chuť do jedla môže súvisieť s týmito stavmi

Úzkosť je pocit obáv a strachu charakterizovaná fyzikálnymi príznaky. Úzkostné poruchy sú závažné zdravotné ochorenie.

Porucha záchvatového prejedania je jednou z porúch príjmu, ide o zlé návyky jedla, kedy človek je, až dovtedy kým mu nie je zle.

Bulímia Ľudia s mentálnou bulímiou, čo je porucha príjmu potravy, ktorá zahŕňa epizódy záchvatového prejedania a prečisťovania (vyvracanie).

Depresia je choroba, ktorá zahŕňa telo, náladu a myšlienky a ovplyvňuje spôsob, akým človek celkovo prežíva.

Diabetes (typ 1 a typ 2) Diabetes mellitus je chronické ochorenie charakterizované vysokou úrovňou cukru (glukózy) v krvi.

Fitness Pravidelná fyzická aktivita môže znížiť riziko ochorenia. Pravidelné cvičenie môže tiež zmierniť príznaky stresu a úzkosti.

Choroba Graves je autoimunitné ochorenie, ktoré postihuje štítnu žľazu. Príznak je tras rúk a iné.

Hypertyreóza je nadbytok hormónov štítnej žľazy v dôsledku hyperaktívne štítnej žľazy.

Hypoglykémia je syndróm spôsobený nízkou hladinou cukru v krvi. Príznaky hypoglykémie zahŕňajú búšenie srdca, tras, intenzívny hlad.

Marihuana spôsobuje po jej konzumácii silné pocity hladu.

Obezita je stav bytia vysoko nad normálnou váhou.

Tehotenstvo Existuje veľa príznakov, ktoré sa podieľajú na prvom, druhom a treťom trimestry tehotenstva.

Stres nastáva, keď sily okolitého sveta dopadajú na jednotlivca neúmerným spôsobom.

Poškodenie mozgu (hypotalamus)

Lieky

Menštruačná fáza

© 2004 - DIS+ a Michal Herman