0%

Krvácanie z nosa

Nos je časť tela, ktorá je veľmi bohatá na krvné cievy, ktoré sa nachádzajú v pomerne zraniteľnej pozícii na tvári. V dôsledku toho, každá trauma na tváry môže spôsobiť krvácanie z nosa, a krvácanie navyše môže byť bohaté. Krvácanie z nosa môže nastať spontánne, keď nosová membrána vyschne, ako je to bežné v suchých klimatických podmienkach, alebo v zimných mesiacoch, kedy je vzduch suchý a teplý od ohrievačov pre domácnosť. Ľudia sú viac náchylní, ak užívajú lieky, ktoré bránia normálnemu zrážaniu krvi (Coumadin, warfarín, aspirín alebo akékoľvek protizápalové lieky). Ďalšie predisponujúce faktory predstavujú infekcie, traumy, alergické a nealergické nádchy, vysoký krvný tlak, zneužívanie alkoholu a zdedené problémy s krvácaním.

Krvácanie z nosa môže súvisieť s týmito ochoreniami

Zneužívanie kokaínu a cracku Kokaín je návykový stimulant, Crack je kokaín, ktorý je dodávaný v krištáľoch.

Senná nádcha (alergická nádcha) je podráždenie nosa spôsobené peľom a je spojené s alergickými rekciami v kontakte s alergénmi.

Idiopatická trombocytopenická purpura (ITP) idiopatická znamená, že príčina tohto stavu nie je známa. Trombocytopenická znamená, že je hodnota trombocitov je nižšia ako je normálny počet trombocitov.

Sinus infekcie (sinusitída) príznaky infekcie prínosových dutín (sinusitída) zahrňujú bolesti hlavy, horúčku, a citlivosť tváre, tlak alebo bolesť.

Wegenerova granulomatóza stav ktorý zvyčajne postihuje mladých a ľudí stredného veku. Wegenerova granulomatóza (novší názov ochorenia granulomatóza s polyangiitidou je nekrotizujúca vaskulitida malých ciev, ktorá postihuje dýchacie ústrojenstvo tvorbou granulómov, a postihuje obličky nekrotizujúcou glomerulonefritidou - ide o zápal ciev..

Žltá zimnica je infekčné ochorenie prenášané infikovanými komármi. Nežiaduce účinky sú zriedkavé pri podaní vakcíny proti žltej zimnici.

Krvácavé poruchy

Suchý vzduch

Lieky (na predpis aj bez predpisu)

Zriedkavé nádory (nosové dutiny)

Trauma