Neschopnosť regulovať emócie

Neschopnosť regulovať emócie môže byť rysom psychotických porúch, porúch nálady, a iných stavov. Ľudia, ktorí trpia psychózou môže mať zmeny vnímania reality, ktoré by mohli mať vplyv na reguláciu emócií.

Rovnako ti ktorí trpia bipolárnou poruchou alebo depresiou môžu tiež vykazovať stratu kontroly nad svojimi emóciami. Problémy s ovládaním emócii môžu nastať v súvislosti s poškodením mozgu. Tieto príznaky môžu byť doplnené ďalšími psychiatrickými symptómami alebo fyzickými príznakmi. Nesch. regul. emócie je bežná u malých detí, ale ak je stav prítomný v extrémnej miere, môže to znamenať abnormalitu týkajúcu sa niektorej emocionálnej poruchy alebo poruchy správania.

Neschopnosť regulovať emócie môže súvisieť s týmito stavmi

ADHD detí porucha pozornosti s hyperaktivitou je duševný zdravotný stav, ktorý spôsobuje príznaky nepozornosti, roztržitosti, nepokoja a nesústredenosti.

ADHD dospelých porucha pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) je bežné detské správanie, problém, ktorý môže pretrvávať až do dospelosti.

Nádory mozgu dospelých Mozgové nádory sú ochorenia, pri ktorých nádorové (malígne) bunky začnú rásť v tkanivách mozgu.

Alkoholizmus je choroba závislosti, ktorá obsahuje chuť na alkohol aj napriek opakovaným situáciám znižovania životnej úrovne a štýlu jedinca:

Alzheimerova choroba je najčastejšou príčinou demencie. Príznaky zahŕňajú, mimo iné, aj stratu pamäti.

Úzkosť je pocit obáv a strachu charakterizovaný fyzikálnymi príznaky. Úzkostné poruchy sú závažné zdravotné ochorenie.

Hyperaktivita (ADHD) u dospievajúcich je porucha pozornosti s hyperaktivitou u dospievajúcich pri ktorom dochádza k narušeniu neurokognitívneho fungovania. Genetika môže byť podstatným faktorom.

Autizmus (detí i dospelých) je vývojová porucha, ktorá sa vyznačuje poruchou vývoja v oblasti komunikácie a sociálnej interakcie.

Bipolárna porucha alebo maniodepresívna psychóza je duševné ochorenie charakterizované depresiou, mániou, a závažnými zmenami nálad.

Nádor na mozgu môže byť buď benígny (non rakovinový) alebo malígny (rakovinový), primárny, alebo sekundárny.

Demencia je významná strata rozumových schopností, ako je napríklad, kapacita pamäte.

Depresia je choroba, ktorá zahŕňa telo, náladu a myšlienky a ovplyvňuje spôsob, akým človek celkovo prežíva.

Zneužívanie drog Drogová závislosť je chronické ochorenie, ktoré spôsobuje neustále o drogu usilujúce správanie.

Dystýmia je menej ťažká forma chronickej depresie. Symptómy zahrňujú nespavosť, samovražedné myšlienky, pocit viny a iné.

Vírus ľudskej imunodeficiencie (HIV) spôsobuje infekciu HIV a syndróm získaného zlyhania imunity (AIDS).

Huntingtonova choroba je výsledkom degenerácie neurónov v oblastiach mozgu.

Záchvaty paniky sú náhle pocity hrôzy, ktoré udrú bez varovania. Tieto epizódy sa môže objaviť kedykoľvek, dokonca aj počas spánku.

Parkinsonová choroba je pomalé progresívne neurologické ochorenie charakterizované pevným bezvýrazom v tvári alebo trasom tela.

Fóbie sú neúprosné obavy z činností (sociálna fóbia), situácii (agorafóbia), a konkrétnych predmetov situačných (strach z pavúkov).

Popôrodná depresia je forma depresie, ktorá nastane do jedného roka po pôrode.

Psychotické poruchy sú skupinou vážnych chorôb, ktoré ovplyvňujú myseľ človeka.

Schizoafektívna porucha je duševná choroba, ktorá sa vyznačuje schizofréniou a poruchami nálad, veľkou depresiou alebo bipolárnou poruchou.

Schizofrénia je mozgové duševné ochorenie, ktoré môže spôsobiť halucinácie a bludy a ovplyvniť schopnosť človeka vnímať jasne realitu.

Schizotypálna porucha osobnosti je charakterizovaná podivným správaním, pocitmi, vnímaním, a spôsobmi, ako u jedinca fungujú vzťahy.

Sezónna afektívna porucha je druh depresie, ktorá má tendenciu sa vyskytovať vtedy, keď sa dni skracujú; na jeseň a v zime.

Separačná úzkosť Separačná úzkostná porucha je bežná detská úzkostná porucha, ktorá má mnoho príčin. Týka sa sociálnych vzorcov u detí.

Mŕtvica je prerušenie dodávky krvi do časti mozgu, spôsobené buď krvnou zrazeninou (ischemická) alebo krvácaním.

Mozgová trauma

Porucha správania

Cyklothymia

Porucha s bludmi

Lieková psychóza

© 2004 - DIS+ a Michal Herman