Infekcia moč. mechúra

Príznaky infekcie močového mechúra sú podobné tým infekciám, ktoré vznikajú v každej "nižšej" infekcii močových ciest (UTI). Tieto príznaky sú podobné u mužov, žien i detí. Medzi hlavné príznaky infekcie močového mechúra patrí bolesť, nepohodlie alebo pálenie, keď sa snažia postihnutí močiť. Môžu sa vyskytnúť pocity na časté, nutkavé močenie (frekvencia močenia). Pacient odovzdá len malé množstvo moču, aj keď cíti stálu potrebu močiť, to je ďalší pomerne častý príznak infekcie. Zákal v moči môže byť tiež prítomný, ak ide o bakteriálnu infekciu, ta vytvára hnis v moči. Moč môže byť tiež červenej farby v dôsledku krvácania. Alternatívne sa moč nemusí zdať nijako na pohľad zvláštny, až pri mikroskopickom vyšetrení sa môže ukázať prítomnosť červených krviniek, baktérii, alebo bielych krviniek.

Muži i ženy môžu cítiť bolesť v dolnej časti brucha. Muži môžu tiež cítiť bolesť v konečníku, alebo v okolí konečníka, zatiaľ čo ženy môžu cítiť bolesť v oblasti lonovej kosti. Horúčka nie je častým príznakom infekcie močového mechúra; horúčka je typická pre infekcie močových ciest, ktorá sa šíri skôr do obličiek alebo do krvného riečišťa.

Je možné, aby sa Infekcia moč. mechúra vyskytla bez toho, aby bola sprevádzaná charakteristickými príznakmi. Deti nemusia mať špecifické príznaky ale môže sa u ních objaviť letargia alebo úzkostlivosť. Tiež u starších osôb nemusia byť prítomné špecifické príznaky a symptómy ochorenia. V niektorých prípadoch nemusí Infekcia moč. mechúra spôsobiť vôbec žiadne príznaky.

Displus.sk používa na stránke hlasového asistenta ResponsiveVoice. Označte myškou text.