0%

Krvácanie ďasien

Krvácanie, začervenanie alebo boľavé ďasná môžu byť príznakom zápalu ďasien, ktoré vzniká v dôsledku mnohých príčin. Krvácanie z ďasien sa môže objaviť v priebehu čistenia zubov, ak sa toto vykonáva príliš tvrdo a nešetrne. Rovnako opatrne treba postupovať aj pri čistení zubov zubnou niťou. Bolesti môžu byť sprevádzané opuchom tkanív ďasien. Najčastejší je zápal ďasien, ktoré je výsledkom nahromadenia kalcifikovaného plaku na okolí zubov v tesnej blízkosti ďasien. Bez dostatočného odstránenie plaku tento nakoniec stvrdne, aby sa stal dôvodom, ktorý zhoršuje zápal ďasien a môže časom viesť k ustupujúcim ďasnám. Ba dokonca môže časom poškodiť kosti čeľuste. Krvácanie z ďasien, najmä ak je sprevádzané drobnými ranami v mäkkých tkanivách vnútra úst, zvlášť ak ku krvácaniu dochádza aj na iných miestach tela, môže byť spôsobené ochorením, ktoré zasahuje do normálneho procesu zrážania krvi. Niektoré lieky tiež môžu spôsobovať drobné krvácanie v ústach. Hormonálne zmeny v priebehu tehotenstva môžu taktiež zvýšiť citlivosť ďasien, čo môže viesť k zvýšenému krvácaniu. Tí, ktorí trpia chronickými chorobami, ktoré ovplyvňujú funkciu imunitného systému, ako je napríklad infekcia HIV alebo diabetes, môžu mať tiež zvýšenú tendenciu k rozvoju zápalu ďasien.

Krvácanie ďasien môže byť príznakom nasledujúcich ochorení...

Abscesy zubov vačky zuba sú infekciou v zube, ktorá sa rozšírila do koreňového kmeňa zuba.

Horúčka dengue uhryznutie pruhovanou Aedes aegypti. Príznaky horúčky dengue: bolesti hlavy, horúčka, atď.

Diabetes (typu 1 a typu 2) Diabetes mellitus je chronické ochorenie, vyznačujúci sa vysokou hladinou cukru (glukózy).

Ochorenie ďasien je spôsobené plakom a môže viesť k strate zubov, bez riadnej liečby a riadnej starostlivosti o zuby.

Hemofília je jedným z ochorení skupiny krvácavých ochorení, ide o dedičné ochorenie. choroba je viazaná na pohlavný chromozóm X, na ktorú trpia v prvom rade muži.

Human Immunodeficiency Virus (HIV) vírus ľudskej imunodeficiencie (HIV), spôsobí nakoniec ochorenie syndróm získaného zlyhania imunity (AIDS)

Idiopatická trombocytopenická purpura (ITP) idiopatická znamená, že príčina tohto stavu nie je známa. Trombocytopenická znamená, že je hodnota nižšia ako je normálny počet trombocitov. Vlastnými napadajúcimi autoimunitnými mechanizmami sa trombocity rozpadajú.

Leukémia je druh rakoviny krvných buniek, v ktorých rast a vývoj krvných buniek sú abnormálne.

Tehotenstvo Existuje veľa príznakov podieľajúcich sa na prvom, druhom a treťom semestri tehotenstva. Prvým raným príznakom tehotenstva je zvyčajne nevoľnosť, zvracanie a iné.

Žltá zimnica je infekčné ochorenie prenášané infikovanými komármi. Nežiaduce účinky sú zriedkavé s aplikovanou vakcínou proti žltej zimnici.

Bakteriálne infekcie

Príliš tvrdé a nešetrné čistenie zubov

Idiopatická trombocytopenická purpura (ITP)

Lieky

Iné krvácanie či poruchy zrážanlivosti krvi

Zle vyrobené zubné protézy

Zlá výživa

Zlá ústna hygiena

Tatar

Trombotická purpura (TTP)

Trauma úst a/alebo ďasien

Nedostatok vitamínu C (skorbut)

Nedostatok vitamínu K

Von Willebrandova choroba