0%

Tmavý moč

Normálny moč je číry a je slamovo žltej farby. Farba moču sa však môže meniť, ak sa skonzumujú potraviny niektorých typov alebo aj pri užívaní niektorých liekov sa tiež mení farba moču. Spôsobuje to karotén, či potravinárske farbivá, repa, černice, laxatíva, B komplex vitamíny a lieky, ako je napríklad Pyridium.

Moč sa môže prejaviť ako tmavší, keď nastane krvácanie do moču a jestvujú početné zdravotné príčiny krvavého moču (napríklad infekcia, kamene v ľadvinách, rôzne rakovinové ochorenia, traumy, obličky), to všetko môže prispieť k tmavšiemu vzhľadu moču.

V prítomnosti infekcie močových ciest sa môže objaviť taktiež tmavší moč. Pri žltačke - vtedy sa prejavuje vysoká hladina bilirubínu v krvnom riečisku, je spôsobená ochorením pečene alebo prekážkami v toku žlčového materálu (choroby hlavy pankreasu, ochorenia žlčových ciest, alebo prítomnosť kameňov v žlčovode), to všetko môže môže byť spojené so stmavnutím moču.

Je múdre poradiť sa so zdravotníckym pracovníkom o každej zmene vzhľadu moču, ktoré nesúvisia s diétou a / alebo niektorými liekmi.

Tmavý moč môže súvisieť s týmito stavmi (príčiny tmavého moču)

Rakovina močového mechúra Liečba rakoviny močového mechúra, závisí od stupňa ochorenia, na stupni nádoru, a na type rakoviny močového mechúra.

Cirhóza (pečeň) Cirhóza pečene sa týka ochorenia, pri ktorom normálne pečeňové bunky sú nahradené jazvami tkaniva spôsobené alkoholom alebo vírusom.

Žlčové kamene sú kamene, ktoré tvoria látky v žlči ktoré stvrdnú.

Hemochromatóza (Preťaženie organizmu železom) Hereditárna hemochromatóza je dedičná porucha, pri ktorej dochádza k nadmernému hromadeniu železa v tele.

Henoch-Schönleinová purpura (HSP alebo anafylaktoidná purpura), je druh krvného zápalového ochorenia ciev, vedie k vyrážke a artritíde.

Hepatitída (vírusová hepatitída, A, B, C, D, E, G)hepatitída je najčastejšie vírusové ochorenie, v dôsledku infekcie s jedným z vírusov hepatitídy (A, B, C, D, E, F (nepotvrdené G)

Hepatitída znamená zápal pečene. Hepatitída A (HAV) je typ ochorenia pečene spôsobené vírusom.

Hepatitída B (HBV) je unikátne ochorenie, DNA vírus patriaci do Hepadnaviridae rodiny vírusov.

Hepatitída C (HCV) je zápal pečene v dôsledku infekcie vírusom hepatitídy C, ktorý sa zvyčajne šíri krvnou transfúziou.

Hypertenzná choroba obličiek Vysoký krvný tlak môže poškodiť obličky a je jednou z hlavných príčin zlyhania obličiek.

Žltačka (dospelí) žltačka u dospelých môže byť spôsobená mnohými zdravotných ochoreniami alebo stavmi. Niektoré prípady žltačky môžu byť liečené doma.

Rakovina obličiek Existuje niekoľko typov rakoviny obličiek, vrátane karcinómu obličiek (renálny adenokarcinóm alebo hypernefrom).

Infekcie obličiek (pyelonefritída) je zvyčajne spôsobená baktériami, ktorá sa šíri z močového mechúra z UTI.

Obličkové kamene sú pevné masy kryštalického materiálu, ktorý sa tvorí v ​​obličkách. Príznaky môžu zahŕňať veľkú bolesť.

Rakovina pečene je piatou najčastejšou rakovinou na svete a väčšina pacientov s rakovinou pečene zomrie do jedného roka.

Zhubný nádor pankreasu Karcinóm pankreasu bol nazvaný "tichá" choroba, pretože na začiatku ma veľmi nenápadné príznaky.

Polycystické ochorenie obličiek (PKD) ochorenia polycystických obličiek (PKD), sa vyznačuje početnými cystami v obličkách. Polycystické ochorenie obličiek je genetická choroba.

Schistosomiáza (slimákova horúčka), čo je ochorenie spôsobené parazitmi, spôsobuje rad príznakov, ako je kašeľ, vyrážka.

Infekcie močových ciest (UTI) je Infekcia moč. mechúra, obličiek, močovodov alebo močovej trubice. E. coli typom baktérie.

Vaskulitída je všeobecný termín pre skupinu ochorení, ktoré sa vyznačujú neobvyklým zápalom ciev.

Alkoholická hepatitída

Rakovina žlčovodu

Močové kamene

Diétne faktory

Glomerulonefritída

Goodpastureov syndróm

Hemolytická anémia

Lieky (na predpis i nepredpísané)

Porfýria

Trauma

Vírusová hepatitída