0%

Studené prsty

Studené pocity na prstoch môže pochádzať zo zlého krvného obehu a porúch nervového systému, ako aj chladom a nízkym stavom funkcie štítnej žľazy.

Studené prsty môžu súvisieť s týmito stavmi

Úrazy spôsobené chladom Zranenia súvisiace zo studeným počasím spôsobujú omrzliny. Príznaky môžu zahŕňať brnenie, znecitlivenie a zmeny vo farbe a štruktúre pokožky. Liečba zvyčajne zahŕňa odsun z chladného miesta, odstránenie mokrého oblečenia a re-otepľovanie postihnutej oblasti. Tento stav si vyžaduje okamžitú lekársku pomoc. Nerozmrazujte postihnutú oblasť v prípade, že existuje riziko znovu zmrazenia. Niektoré osoby, ako sú starší ľudia, deti, alkoholici a bezdomovci, majú zvýšené riziko vzniku studených zranení. Prevencia týchto úrazov je možné najlepšie dosiahnuť prostredníctvom riadneho plánovania a prípravy na chladné počasie.

Hypotyreóza je stav, v ktorom produkcia hormónov štítnej žľazy je nižšia ako normálne

Periférne cievne ochorenie (PVD) odkazuje na ochorenia ciev (tepny a žily), ktoré sa nachádzajú mimo srdca.

Raynaudov fenomén (RP) je stav ktorý má za následok sfarbenie prstov a/alebo nôh po expozícii teploty (studené alebo teplé) alebo aj emocionálnych udalosti. Ku zmene farby kože dochádza preto, že abnormálne kŕče krvných ciev spôsobujú znížené prekrvenie tkanív, miestne. Raynaudov fenomén najčastejšie postihuje ženy, najmä v druhom, treťom alebo štvrtom desaťročí ich života. Ľudia môžu mať Raynaudov fenomén samostatne alebo ako súčasť iných reumatických ochorení. Raynaudov fenomén u detí je v podstate totožný ako Raynaudov fenomén u dospelých. Keď sa vyskytuje samostatne, je označovaný ako "Raynaudova choroba" alebo primárny Raynaudov fenomén. Keď je sprevádzanýinými ochoreniami, nazýva sa sekundárny Raynaudov fenomén.

Syndróm hornej hrudnej apertúry je stav, pri ktorom sú príznaky (necitlivosť v prstoch, bolesť v ramene a na krku) spôsobené kompresiou nervov a/alebo ciev v hornej časti hrudníka.