Výtok z penisu

Výtok z penisu môže byť slabý (číry) alebo zakalený (obsahujúci hnis). Výtok môže byť tiež krvavý. Infekcia močových ciest (UTI) alebo pohlavne prenosné infekcie sú bežné príčiny výtoku z penisu. Výtok býva často sprevádzaný bolesťou alebo pálením pri močení a tiež núti jedinca často močiť. Pocit svrbenie môže tiež sprevádzať výtok z penisu. Chlamydie, kvapavka, a Trichomonas infekcie sú bežné infekcie, ktoré môžu spôsobiť výtok z penisu. Genitálny herpes zriedka spôsobuje výtok penisu.

Zdravie penisu je dôležitou súčasťou zdravia mužov - a to ide nad rámec schopnosti získať a udržať erekciu, ejakulát a množiť sa.

Problémy penisu môžu byť známkou základného zdravotného stavu muža. Prebiehajúce zdravotné problémy, ktoré ovplyvňujú stav, môžu mať vplyv na ďalšie oblasti života, čo spôsobuje stres alebo vzťahové problémy a poškodenie sebavedomia. Je dôležité Poznať príznaky problémov penisu a vedieť zároveň, čo môžete urobiť pre ochranu zdravia penisu.

Čo ovplyvňuje celkové zdravie penisu?

Nechránený sex, môžete vďaka nemu získať prenosnú infekciu, ak máte nechránený pohlavný styk.
Ochorenia srdca a diabetes. Obmedzený prietok krvi v dôsledku cukrovky a aterosklerózy - kôrnatenie tepien - môže spôsobiť erektilnu dysfunkciu.
Niektoré lieky a ošetrenie. Niektoré lieky a ošetrenie môže mať vplyv na penis. Napríklad, chirurgické odstránenie prostaty (radikálna prostatektómia) a okolitých tkanív, ako aj liečba rakoviny prostaty môže spôsobiť močovú inkontinenciu a erektilnu dysfunkciu.
Fajčenie, fajčenie zdvojnásobuje riziko vzniku erektilnej dysfunkcie.
Hladiny hormónov. hormonálna nerovnováha, ako je testosterón - jeho nedostatok alebo príliš veľa hormónu prolaktínu, boli spojené s erektilnou dysfunkciou.
Psychologické problémy. Depresia môže spôsobiť stratu libida. Rovnako, ak sa objaví problém s erekciou; môže mať jedinec obavy, že sa to stane znovu - spôsobuje to potom úzkosť alebo depresiu. I obyčajný smútok môže mať vplyv na libido, či na erekciu. To môže zlúčiť problémy a viesť napokon k impotencii. Trauma - ako sú napríklad zneužité deti - môže u obete viesť k bolesti spojenej so sexom.
Neurologické stavy. Cievna mozgová príhoda, porušenie miechy a poranenia chrbta, roztrúsená skleróza a demencia môže mať vplyv na prenos nervových impulzov z mozgu do penisu, čo spôsobuje erektilnu dysfunkciu.
Starnutie. Hladina testosterónu klesá normálne, v priebehu veku. To by mohlo viesť k zníženiu záujmu o sex, je potrebná väčšia stimulácia k dosiahnutiu a udržaniu erekcie, nastáva menej dôrazná ejakulácia a je treba viac času, než môže jedinec dosiahnuť ďalšiu erekciu.
Piercing, penisový piercing môže spôsobiť vážne kožné infekcie.
Agresívny alebo akrobatický sex alebo takáto masturbácia. Ak sa penis ohýba náhle alebo silno, zatiaľ čo je stoporený, trauma môže spôsobiť zlomeninu penisu. Zlomeniny penisu sú zriedkavé.

Aké sú najčastejšie problémy penisu?

Erektílne, či ejakulačné problémy. To by mohlo zahŕňať neschopnosť získať a udržať erekciu počas sexu (erektilná dysfunkcia), alebo - to býva menej časté - perzistentná a väčšinou bolestivá erekcia, ktorá nie je spôsobená sexuálnou stimuláciou alebo vzrušením (priapizmus). Ďalšie obavy by mohli zahŕňať neschopnosť ejakulovať, alebo predčasná ejakulácia, či oneskorená ejakulácia, bolestivá ejakulácia a retrográdna ejakulácia, kedy semeno vstúpi do močového mechúra, namiesto toho, aby opustilo cez penis telo.
Sexuálne prenosné infekcie. Rôzne pohlavne prenosné choroby môžu mať vplyv na penis, vrátane genitálnych bradavíc, kvapavky, chlamýdii, syfilisu a genitálneho herpesu. Bežné príznaky a symptómy môžu zahŕňať bolestivé močenie, výtok z penisu, a vredy alebo pľuzgiere na penise, alebo v oblasti genitálií.
Problémy s predkožkou. Stav známy ako phimosis nastane, keď predkožka na neobrezanom penise nemôže byť vysunutá z penisu hlavy - vyhrnutá. Parafimóza nastane, keď predkožku nie je možné vrátiť do svojej pôvodnej polohy po jej stiahnutí.
Iné choroby a stavy. Kvasinková infekcia môže spôsobiť vyrážku, červenkasté a biele škvrny na penise. Zápal žaluďa (balanitis), môže spôsobiť bolesť a páchnuci výtok. Peyronieho choroba, chronický stav, ktorý zahŕňa vývoj abnormálnej jazvy v tkanivách penisu, môže viesť k ohnutej alebo bolestivej erekcii. Rakovina penisu - ktorá by sa mohla začať rozvíjať v blistri na predkožke, na žaľudi alebo na penise a potom sa stať bradavícou; stav produkuje vodnatý hnis - je to vzácna možnosť.

Poraďte sa so svojím lekárom čo najskôr, ak máte:

Zmeny v spôsobe, akým ejakulujete
Krvácanie pri močení a ejakulácii
Bradavice, hrbole, zmeny alebo vyrážka na penise alebo v oblasti genitálií
Silne ohnutý penis alebo zakrivenie, ktoré spôsobuje bolesť alebo ruší pri sexuálnej aktivite
Pálenie pri močení
Výtok z penisu
Silná bolesť po traume do penisu

Výtok z penisu môže úzko súvisieť s pohlavne prenosnými ochoreniami

Chlamýdie príznaky

Chlamydia je bakteriálna infekcia pohlavného ústrojenstva. Chlamydie môže byť ťažké zistiť, pretože infekcie spôsobujú málo alebo nespôsobujú žiadne príznaky. Keď sa objavia, tak je to zvyčajne po jednom až troch týždňoch od nakazenia. Aj keď sa vyskytujú príznaky, sú často mierne, takže je možné ich ľahko prehliadnuť.

Príznaky môžu zahŕňať:

Bolestivé močenie
Bolesti v podbrušku
Vaginálny výtok u žien
Výtok z penisu u mužov
Bolesti pri pohlavnom styku u žien
Bolesť semenníkov

Kvapavka príznaky

Kvapavka je bakteriálna infekcia pohlavného ústrojenstva. Prvé kvapavkové príznaky sa zvyčajne objavia po dvoch až 10. dňoch po expozícii. Avšak, niektorí ľudia môžu byť nakazení niekoľko mesiacov predtým, ako sa objavia príznaky.

Silne zakalený alebo krvavý výtok z penisu alebo vagíny
Bolesť alebo pálenie pri močení
Abnormálne menštruačné krvácanie
Bolestivé, opuchnuté semenníky
Bolenie čriev a brucha
Análne svrbenie

Trichomoniasis príznaky

Trichomoniasis je bežné STI - pohlavne prenosné ochorenie - spôsobené mikroskopickým, jednobunkovým parazitom s názvom Trichomonas vaginalis. Tento organizmus sa šíri pri pohlavnom styku s niekým, kto už má infekciu. Organizmus sa zvyčajne nakazí na močových cestách u mužov, ale často nespôsobí žiadne príznaky. Trichomoniasis u ženy zvyčajne infikuje pošvu. Keď trichomoniáza vyvoláva príznaky, môžu sa tieto pohybovať v rozmedzí od mierneho podráždenia, až po vyvolanie silného zápalu.

Príznaky môžu zahŕňať:

Číri, biely, zelenkastý alebo žltkastý výtok z pošvy
Výtok z penisu
Silný vaginálny zápach
Vaginálne svrbenie alebo podráždenie
Svrbenie alebo podráždenie penisu
Bolesť pri pohlavnom styku
Bolestivé močenie

Príznaky HIV

HIV je infekcia vírusom ľudskej imunodeficiencie. HIV narúša schopnosť tela účinne odraziť vírusy, baktérie a plesne, ktoré spôsobujú choroby, a to môže viesť k AIDS, chronickému, život ohrozujúcemu ochoreniu.

Pri prvotnom nakazení vírusom HIV, nemusíte mať žiadne príznaky. Niektorí ľudia rozvíjajú chrípkové ochorenia, zvyčajne po dvoch až šiestich týždňoch po nakazení.

Skoré príznaky HIV môžu zahŕňať:

Horúčka
Bolesť hlavy
Bolenie hrdla
Zdurenie lymfatických uzlín
Vyrážka
Únava

Tieto skoré príznaky a symptómy zvyčajne vymiznú počas jedného týždňa alebo do jedného mesiaca, a sú často mylne považované za iné vírusové infekcie. Počas tejto doby je jedinec veľmi infekčný. Trvalé a vážne príznaky infekcie HIV sa nemusia objaviť na viac ako 10 rokov, od počiatočnej infekcie.

Pretože vírus sa naďalej množí a ničí bunky imunitného systému, môžu sa vyvinúť infekcie alebo chronické príznaky, ako sú:

Opuchy lymfatických uzlín - často jeden z prvých príznakov infekcie HIV
Hnačka
Chudnutie
Horúčka
Kašeľ a dýchavičnosť

Príznaky neskoršej fáze infekcie HIV sú:

Trvalá, nevysvetliteľná únava
Intenzívne nočné potenie
Triaška alebo horúčka, po dobu niekoľkých týždňov
Opuch lymfatických uzlín na viac ako tri mesiace
Chronická hnačka
Trvalé bolesti hlavy
Nezvyčajné, oportúnne infekcie

Genitálny herpes príznaky

Genitálny herpes je vysoko nákazlivý, spôsobuje ho vírus herpes simplex (HSV). HSV vstupuje do tela cez malé priechody v koži alebo sliznici. Väčšina ľudí s HSV sa nikdy nedozvedia o ochorení, pretože nemajú žiadne príznaky. Príznaky HSV môžu byť tak mierne, že prejdú bez povšimnutia. Ak sú príznaky viditeľné, prvá epizóda je obvykle najhoršia. Niektorí ľudia nikdy nezažijú druhú epizódu výskytu - jednoducho sa u nich stav neprejaví viditeľne. Ďalšie osoby, však môžu dôjsť k opakovanej epizóde v priebehu desaťročí.

Ak sú príznaky prítomné, genitálny opar a jeho príznaky môžu zahŕňať:

Malé červené pupienky, pľuzgiere (vačky) alebo otvorené rany (vredy) v oblasti genitálií, v análnej oblasti.
Bolesť alebo svrbenie okolo genitálií, zadku a vnútornej strane stehien
Počiatočným príznakom genitálneho herpesu je zvyčajne bolesť alebo svrbenie, začínajúce v priebehu niekoľkých týždňov po stretnutí s infikovaným sexuálnym partnerom. Po niekoľkých dňoch, sa môžu objaviť malé červené pupienky. Tie potom prasknú, vyteká z nich hnis a krvácajú.

U žien, vredy môžu vypuknúť vo vaginálnej oblasti, na vonkajších pohlavných orgánoch, zadku, konečníku alebo krčku maternice. U mužov, vredy sa môžu objaviť na penise, miešku, zadku, na stehnách alebo na konečníku, alebo vo vnútri močovej trubice, alebo aj v rúrkach vedúcich z močového mechúra cez penis.

Počas počiatočnej epizódy, môže mať jedinec chrípkové príznaky, ako je bolesť hlavy, bolesti svalov a horúčku, rovnako ako opuchy lymfatických uzlín v rozkroku.

V niektorých prípadoch, infekcia môže byť aktívna a nákazlivá, aj keď nie sú prítomné vredy.

Genitálne bradavice (HPV infekcia) príznaky

Genitálne bradavice, spôsobené ľudským papilomavírusom (HPV), sú jedným z najčastejších typov pohlavne prenosných chorôb. Príznaky genitálnych bradavíc sú:

Malé, sfarbené alebo šedé opuchy v oblasti genitálií
Niekoľko bradavic blízko seba, ktoré sa podobajú karfiólu
Svrbenie alebo nepríjemné pocity v oblasti genitálií
Krvácanie pri styku s bradavicami
Často však bradavice neprejavia žiadne príznaky. Genitálne bradavice môžu byť malé - 1 mm v priemere, alebo sa môžu násobiť do veľkých zhlukov.

U žien, môžu genitálne bradavice vyrasť na vulve, na stenách pošvy, na oblasti medzi vonkajším genitálom a konečníkom, a krčkom maternice. U mužov sa môžu objaviť na tele penisu, na miešku, alebo na konečníku. Genitálne bradavice sa môžu tiež vyvinúť v ústach alebo na hrdle osoby, ktorá má za sebou orálny sex s nakazenou osobou.

Hepatitída príznaky

Hepatitída A, hepatitída B a hepatitídy C sú všetky nákazlivé vírusové infekcie, ktoré majú vplyv na pečeň. Hepatitída B a C sú najvážnejšie, ale každá z nich môže spôsobiť zapálenie pečene.

Niektorí ľudia nikdy nerozvinú príznaky. Ale pre tých, ktorí prejavia príznaky sa môžu prejaviť až po mnohých týždňoch a môžu zahŕňať:

Únava
Nevoľnosť a zvracanie
Bolesť brucha alebo nepríjemné pocity, a to najmä v oblasti pečeňe na pravej strane pod dolnými rebrami
Strata chuti do jedla
Horúčka
Tmavý moč
Bolesť svalov alebo kĺbov
Svrbenie
Zožltnutie kože a očných bielkách (žltačka)

Syfilis príznaky

Syfilis je bakteriálna infekcia. Choroba ovplyvňuje pohlavné orgány, kožu a sliznice, ale môže tiež zahŕňať mnoho iných častí tela, vrátane mozgu a srdca.

Príznaky syfilisu sa môžu objaviť v štyroch etapách - primárne, sekundárne, latentné a terciárne. K dispozícii je tiež stav známy ako kongenitálny syfilis, ktorý nastane, keď tehotná žena odovzdá syfilis svojmu nenarodenému dieťaťu. Vrodený syfilis ohrozuje život narodeného dieťaťa, preto je dôležité, aby tehotná žena so syfilisom bola liečená.

Primárne štádium syfilisu

V primárnom štádiu vzniká na mieste vniknutia infekcie nebolestivá, hladká a vypuklá vyrážka - tvrdý vred – ulcus durum. Miestom vniknutia býva penis, pysky ohanbia, vagína, okolie pohlavných orgánov, ústa alebo konečník. Do týždňa sa objavuje zdurenie priľahlých lymfatických uzlín. Inkubačná doba je trojtýždňová.

Žena, ktorá je tehotná, môže syfilis preniesť ako na plod, tak aj na dieťa pri pôrode. Postihnutie novorodencov je vážne. Rovná sa druhému štádiu syfilisu u dospelého.

Sekundárne štádium syfilisu

Príznaky sekundárneho štádia sa začínajú objavovať po 9. týždňov. Nie všetky príznaky sa prejavia. Pôvodca ochorenia treponema pallidum sa z miazgovodov a lymfatických uzlín dostáva do krvného obehu, a tým sa infekcia šíri do celého tela.

Typické pre toto štádium je centrálne zdurenie lymfatických uzlín. Objavujú sa lokálne alebo generalizované kožné výsevy. Vyrážky na koži môžu pokrývať celé telo, alebo sa nachádzajú len napríklad na vnútornej strane rúk, spodku chodidiel, hrudníku alebo brušnej stene. V okolí genitálií tvoria veľké ploské alebo vypuklé, sivobiele škvrny, ktoré sa spájajú do otvorených ložísk.

Otvorené ložiská, rozpadajúce sa vredy, sú v tomto štádiu vysoko infekčné. Odborne sa týmto kožným výsevom vraví condilomata lata. Vždy sa ich vyskytuje niekoľko vedľa seba a často vytvárajú veľké papulózne plochy. Zmenám sa nevyhne ani pošva a krčok maternice, kde je možné pozorovať červenohnedé, mierne vyvýšené škvrny, veľké asi ako šošovica. V tomto štádiu sa môže už objaviť horúčka, únava, bolesti hrdla, vypadávanie vlasov a strata chuti do jedla.

Ako aj pri prvom štádiu, tak aj v druhom štádiu môžu príznaky samé ustúpiť a v latentnej podobe môže syfilis prežívať niekoľko rokov alebo do konca života. Po uplynutí jedného roka nebýva syfilis v latentnej podobe tak infekčný ako nazačiatku. Tehotná žena aj napriek tomu môže svoje dieťa infikovať.

Terciálne štádium syfilisu

Asi jedna tretina postihnutých sa dostáva do tretieho, posledného štádia syfilisu. V tomto štádiu sa objavujú vážne kardiovaskulárne poškodenia a zmeny na kostre a kĺboch. Postihnutý je aj mozog a nervová sústava, čo často neskôr vedie k neurologickému zlyhaniu až k demencii. Postihnutý máva halucinácie, manicko – depresívne prejavy ,až dochádza k úplnej paralýze. V konečnom štádiu syfilisu človek slepne, stráca všetky reflexy, trpí únikom moču a stolice, úplnej demencii, čo končí jeho smrťou.

Výtok z penisu môže súvisieť s týmito stavmi

Chlamydia
Genitálny herpes
Gonorrhea
Mycoplasmogentálna infekcia
Trichomoniasis
Ureálna infekcia
Urethritis

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

A

Aarskogov syndróm

Aaseov (Aezový) syndróm

Abebický pečeňový absces

Abnormálna mimika

Abnormálne krvácanie z maternice

Absces

Absces – brucho alebo panva

Absencia reči

Absorpcia D-xylózy

Achalázia

Achillová tendinitída

Achondrogézia

Achondroplázia

Acidóza

Addisonova choroba

Adenomyóza

ADHD

Adrenokortikálny karcinóm

Adrenoleukodystrofia

Aeróbne baktérie

Aflatoxín

Agorafóbia

Agranulocytóza

Aicardiho syndróm

Akné

Akné – starostlivosť

Akrodermitis

Akrodysostóza

Akromegália

Aktinická keratóza

Aktinomykóza

Akustická neuroma

Akustická trauma

Akútna arteriálna oklúzia – obličky

Akútna cerebelárna ataxia

Akútna cholecystitída

Akútna cystitída

Akútna horská choroba

Akútna krvotvorba nadobličiek

Akútna lymfoblastická leukémia

Akútna myeloidná leukémia – deti

Akútna myeloidná leukémia – dospelí

Akútna pankreatitída

Akútna tubulárna nekróza

Akútne zlyhanie obličiek

Akútny koronárny syndróm

Akútny nefritický syndróm

Alanín transaminázový krvný test

Albinizmus

Albumin – krv (sérum)

Aldolase krvný test

Aldosterón krvný test

Alergén

Alergická konjunktivitída

Alergická rinitída

Alergické reakcie

Alergie

Alfa fetoproteín

Alfa-1 antitrypsín

Alkalická fosfatáza (ALP)

Alkalóza

Alkaptonúria

Alkoholická ketoacidóza

Alkoholické ochorenie pečene

Alopécia

Alopecia areata

Alportov syndróm

Alströmov syndróm

Alveolárne abnormality

Alzheimerova choroba

Amaurosis fugax

Amblyopia

Amebiáza

Amelogenesis imperfecta

Amniocentéza

Amputácia

Amyláza

Amyláza – moč

Amyotrofická laterálna skleróza

Anaeróbne baktérie

Anafylaxia

Analgetická nefropatia

Análna rakovina

Análna trhlina

Análne svrbenie

Anaplastický karcinóm štítnej žľazy

Anastomóza

Anémia

Anémia

Anencefália

Aneuryzma

Aneuryzma brušnej aorty

Aneuryzma v mozgu

Angelmanov syndróm

Angína

Angiodysplázia

Angioedém

Ankylozujúca spondylitída

Anorchizmus

Anorektálny absces

Anorexia

Anoskopia

Antiagregačné lieky – inhibítory P2Y12

Antigén

Antihistaminiká

Antimitochondriálna protilátka

Antireflexná chirurgia

Antisociálna porucha osobnosti

Antitrombín III

Antityroglobulínová protilátka

Antityroidná mikrozomálna protilátka

Antrax

Antraxový krvný test

Anxieta – Úzkosť

Aortálna angiografia

Aortálna disekcia

Aortálna nedostatočnosť

Aortopulmonárne okno

Apendektómia

Apertový syndróm

Apgar skóre

Aplastická anémia

Aplastik

Apnoe nedonosených

Apolipoproteín B100

Apolipoproteín CII

Apoplexia

Apraxia

Arachnodactyly

Arénoblastóm vaječníkov

Arteriálna embólia

Arteriálna insuficiencia

Arteriogram

Artritída

Arytmia

Ascites

Ashermanov syndróm

Asistovaná vaginálna aplikácia kliešťami

Askariáza

Aspergilóza

Aspergilózový precipitín

Aspirácia kostnej drene

Aspiračná pneumónia

Aspirátor (aspirácia)

Aspirín a srdcové choroby

Astigmatizmus

Astma

Astma – deti

Asymptomatická bakteriúria

Asymptomatický

Ataxia-telangiektázia

Atelektáza

Atheroembolické ochorenie obličiek

Atletická noha

Atopická dermatitída

Atypická pneumónia

Audiometrická skúška

Auskultácia

Autoimunitná hepatitída

Autoimunitná porucha

Autoinokulácia

Autonómna dysreflexia

Autonómna neuropatia

Autozomálna recesívna porucha

Autozomálne dominantné postavenie

Azbestóza

B

B-bunková leukémia / lymfómový panel

Babätká a imunizácia

Babätká a tepelné vyrážky

Babinský reflex

Baker cysta

Bakteriálna gastroenteritída

Bakteriálna vaginóza

Balanitída, balanitis

Bariový klystýr

Barrettov pažerák

Bartholinová cysta alebo absces

Bartterov syndróm

Bassen-Kornzweigov syndróm

Beckerova svalová dystrofia

Beckwith-Wiedemannov syndróm

Bellová obrna

Benígne

Benígne pozitívne vertigo

Benígne ušné cysty alebo nádory

Beri-beri

Bernsteinov test

Beta-blokátory predávkovanie

Bežná peroneálna nervová dysfunkcia

Bežné nachladnutie

Bezoar, bezoár

Bikuspidálna aortálna chlopňa

Bilaterálna hydronefróza

Bili osvetlenie

Biliárna atrézia

Biliárny systém

Bilirubín – moč

Bilirubínová encefalopatia

Bilirubínový krvný test

Biofeedback

Biopsia

Biopsia cervixu

Biopsia karpálneho tunela

Biopsia kostnej drene

Biopsia kostnej lézie

Biopsia prsníka

Bipolárna porucha

Bipolárna porucha

Blastomykóza

Blefaritída

Blokovanie horných dýchacích ciest

Blountova choroba

Boláky, boľačky nôh

Bolesť brucha (2)

Bolesť brucha – deti mladšie ako 12 rokov

Bolesť čeľuste

Bolesť chrbta

Bolesť chrbtice

Bolesť hlavy

Bolesť kolena

Bolesť kostí alebo citlivosť

Bolesť krku

Bolesť lakťa

Bolesť na hrudníku

Bolesť na hrudníku

Bolesť nôh

Bolesť nohy

Bolesť oka

Bolesť päty

Bolesť prsníkov

Bolesť prstov

Bolesť ramena

Bolesť ruky

Bolesť ucha

Bolesť v bedrách

Bolesť zápästia

Bolesti brucha

Bolesti chrbta a šport

Bolesti členku

Bolesti kĺbov

Bolesti počas tehotenstva

Botulizmus

Bowlegs

Brachiálna plexopatia

Brachiálny plexus

Bronchiektázia

Bronchiolitída

Bronchitída

Bronchopulmonálna dysplázia

Bronchoskopia

Bronchoskopická kultúra

Brucelóza

Brušné zvuky

Bruxizmus

Bulímia

Bulózny pemfigoid

BUN – krvný test

Burkittov lymfóm

Bursitída

Byssinóza

C

C-reaktívny proteín

C-sekcia – v nemocnici

CA-125 krvný test

Calla lily

Canavanova choroba

Candidózna infekcia kože

Caput succedaneum

Celiakia

Celulitída

Celulitída

Centrálna pontínová myelinolýza

Centrálna serózna choroidopatia

Centrálna spánková apnoe

Centrálna žilová línia

Centrálny nervový systém

Centrálny venózny katéter

Cerebrálna amyloidová angiopatia

Cerebrálna angiografia

Cerebrálna arteriovenózna malformácia

Cerebrálna hypoxia

Cervicitis, cervicitída

Cervikálna dysplázia

Cervikálna magnetická rezonancia

Cervikálna spondylóza

Cervikálne polypy

Cervix

Chagasova choroba

Chalazion

Chancroid, venerologický vred

Chediak-Higashiov syndróm

Cheilitis

Chemická pneumonitída

Chemické popáleniny alebo reakcie

Chemoterapia

Chemóza

Cherry angioma

Chiropraktická starostlivosť o bolesti chrbta

Chirurgická liečba Achillovej šľachy

Chladné nohy, ruky

Chlamýdia

Chlamýdie

Chlamýdiové infekcie – mužské

Chlamýdiové infekcie u žien

Chlorid – test moču

Chlorofyl

Chlpatý jazyk

CHOCHP

CHOCHP a ďalšie zdravotné problémy

Cholangiokarcinóm

Cholangitída

Choledocholitiáza

Cholera

Cholestáza

Cholesteatóm

Cholesterol

Choriokarcinóm

Choroba mač. škrabnutia

Choroid

Choroidálna dystrofia

Chrapot

Chrípka

Chrípka

Chróm

Chromatografia

Chromozóm

Chronická bolesť

Chronická bolesť krku

Chronická cholecystitída

Chronická choroba obličiek

Chronická granulomatózna choroba

Chronická lymfocytová leukémia

Chronická motorická porucha

Chronická myelogénna leukémia (CML)

Chronická obštrukčná choroba pľúc

Chronická tyroiditída (Hashimotova choroba)

Chronická únava

Chronická zápalová demyelinizujúca polyneuropatia

Chronický

Chuť do jedla – znížená

Chuť do jedla – zvýšená

Chýbajúce menštruačné obdobia – primárne

Chýbajúce menštruačné obdobia – sekundárne

Chylomikronémický syndróm

Cievne ochorenie kolagénu

Ciliárne teleso

Cirhóza

Cisársky rez

Citlivosť na autoerytrocyty

CMV – gastroenteritída / kolitída

CMV pneumónia

CMV retinitída

CO2 krvný test

Craniosynostóza

Creutzfeldt-Jakobova choroba

Crigler-Najjarov syndróm

Crohnova choroba

Cryptosporidium enteritida

CSF analýza

CT hrudníka

CT scan (CeTe-čko)

CT vyšetrenie krčnej chrbtice

Cukrovka

Cushingova choroba

Cyanotická choroba srdca

Cyanóza

Cyklotymatická porucha

Cysta

Cysticerkóza

Cystická fibróza

Cystická fibróza

Cystická hygroma

Cystinúria

Cystoskopia

Cytochróm b5 reduktáza

Cytologická vyšetrenie

Cytologické hodnotenie

Cytologické vyšetrenie pleurálnej tekutiny

D

D a C postup

D-dimer test

Dacron štep

Dakryoadenitída

Darcovstvo kostnej drene (kmeňových buniek)

DASH diéta na zníženie vysokého krvného tlaku

De Quervain tendinitída

Decerebračná pozícia rigidita

Deficit alfa-1 antitrypsínu

Definovanie nadváhy a obezity u detí

Dehydratácia

Dehytratácia

Delírium

Delirium tremens

Demencia

Demencia – správanie a problémy so spánkom

Demencia spôsobená metabolickými príčinami

Dengue horúčka

Depigmentácia kože

Depresívna porucha

Deti a smútok

Detské bezpečnostné sedadlá

Dezilúzia

Dihydrát pyrofosforečnanu vápenatého

Divertikulitída

Dna

Dojčenie

Dráždivé črevo

Dvojité videnie

Dýchacie ťažkosti

Dýchanie – spomalené alebo zastavené

Dychový alkoholový test

Dysfunkcia axilárneho nervu

Dysfunkcia bazálnych ganglií

E

Ebola vírus

Emoc. ploché správanie

Emocionálna plochosť

Emocionálne stravovanie

Endokarditída

Endoskopia

Eufória

Extrémne vzrušenie

F

Farbosleposť

Fekálna inkontinencia

Fibrilácia alebo flutter predsiení

Fibromyalgia

Fixácia komplementu kokcidioidov

G

Gastritída

Gen. úzkostná porucha

GERD

Gestačný vek

Giardiáza

Grganie

H

Halucinácie

Hepatitída A – Žltačka

Hepatitída C

Herpes

Hiátová prietrž

HIV

Hlboká stimulácia mozgu

Hlboké dýchanie po operácii

Hnačka

Hnisanie

Horúčka

Horúčka dengue

Horúčka hemoragickej horúčky dengue

Hraničná porucha osobnosti

Hrboľaté nechty

Hrudníková magnetická rezonancia

Hunterova glositída

Hydroxid vápenatý

Hyperaktivita

Hypertenzia

Hypertenzia

Hypertyreóza

Hypotermia

I

Impotencia

Index telesnej hmotnosti

Infekcia Campylobacter

Infekcia cytomegalovírusom (CMV)

Infekcia moč. mechúra

Infekcia obličiek

Infekcia prsníkov

Infekcie stredného ucha

Infekčná mononukleóza

Inhibítor C1-esterázy

Injekcia botulotoxínu

Inkontinencia čriev

Intolerancia chladu

Intoxikácia s kokaínom

Ionizovaný vápnik

Izoenzýmový test ALP

Izolovacia (vyhýbacia) porucha osobnosti

K

Kachexia

Kalcifikácia

Kalkitonín krvný test

Kalorická stimulácia

Kamene močového mechúra

Kapilárna vzorka

Kapilárny náplňový test na nechty

Karbunkle

Karcinoidný syndróm

Kardiogénny šok

Kardiomyopatia

Kardiovaskulárny

Kardioverzia

Karotidový duplex

Kašeľ

Kašeľ

Katarakta

Katatónia

Katecholamín krvný test

Kawasakiho choroba

Kiahne

Klastrová bolesť hlavy

Koarktácia aorty

Kochleárny implantát

Kofeín v strave

Kognitívna behaviorálna liečba bolesti chrbta

Koilonychia

Kolika a plač dieťaťa

Kolitída

Kolitída

Kolobóm duhovky

Kolonoskopia

Kolorektálny karcinóm

Kolorektálny polyp

Kolostómia

Kolposkopia

Komedóny

Kompenzácia hazardných hier

Komplement C3

Komplementárna zložka 4

Komplexný metabolický panel

Komplexný syndróm regionálnej bolesti

Kompresné pančuchy

Kompresné zlomeniny chrbta

Kondómy

Konjunktivitída alebo ružové oko

Konská noha

Kontaktná dermatitída

Kontaktná dermatitída

Kontraindikácia

Koronálna pulmonálna choroba

Koronárna angiografia

Koronárna choroba srdca

Korózia nechtov

Kortizolový krvný test

Kostný nádor

Kostný röntgen X-ray

Kostný štep

Kostochondritída

Kovová chuť v ústach

Kozmetická chirurgia prsníkov

Kozmetická chirurgia uší

Kožné útvary

Kraniálna mononeuropatia III

Kraniofaryngióm

Krátka psychotická porucha

Kravské mlieko

Kreatinínový krvný test

Krívačka rúk a nôh

Krívanie

Kruhy pod očami

Krv v moči

Krv v sperme

Krvácanie

Krvácanie ďasien

Krvácanie ďasien

Krvácanie do kože

Krvácanie z nosa

Krvácanie z varixov pažeráka

Krvavá stolica

Krvné patogény

Krvné plyny

Krvné transfúzie

Krvné zrazeniny

Krvný test antiglomulárnej bazálnej membrány

Krvný test na anti-DNázu B

Krvný tlak

Kryochirurgia krčka maternice

Kryoglobulinémia

Kryoterapia

Kryptokokóza

Kultúra kostnej drene

Kultúra krvi

Kuracia polievka a chlad

Kyanoakrylát

Kyselina asparágová

L

Lámavé nechty

Lebečná mononeuropatia III – diabetický typ

Lebečná mononeuropatia VI

Lebečné stehy

Leukémia

Lupiny

Lupus

Lymská choroba

M

Manierová choroba

Mastitída

Mdloby

Meď

Meningitída

Menopauza

Menštruačné kŕče

Mobilné telefóny a rakovina

Močová inkontinencia

Močový test kortizolu

Modrina

Modrina

Mohli by ste mať nízky testosterón?

Monitorovanie kardiálnych udalostí

Mozgová aneuryzma

Mozgová herniácia

Mozgová obrna

Mozgová reakcia vyvolaná sluchom

Mozgový absces

Mozgový nádor

Mozgový natriuretický peptidový test

Mozgový PET scan

mozole

MRI vyšetrenie prsníkov

MRSA infekcie

Mumps

Mutizmus

N

Nachladnutie

Nadmerné jedenie

Nadmerné močenie

Nádor na mozgu

Nádory prsníkov

Nadúvanie

Nafúknutý žalúdok

Návaly horúčavy

Nechutenstvo

Nedostatok reči

Nejednoznačné genitálie

Neplodnosť

Nepozornosť

Nespavosť

Nesymptomatická, asymptomatická HIV infekcia

Nízky krvný tlak

Nízky výdaj moču

Nočné pomočovanie

Normálna telesná teplota

O

Obličkové kamene

Obriezka

Obštrukcia výtoku močového mechúra

Obštrukcia žlčovodov

Ochorenie krčnej tepny

Ochorenie mačacieho škriabnutia

Ochorenie mačacieho škriabnutia (CDS)

Ochorenie srdca

Odber vzoriek chorionického villusu

Oddelenie nechtu

Odstránenie adenoidov

Odstránenie nadobličiek

Odstránenie šedého zákalu

Odstraňovanie Bunion

Oneskorená ejakulácia

Oneskorená puberta u chlapcov

Oneskorená puberta u dievčat

Oneskorený rast

Operácia aneuryzmy mozgu

Operácia extrofie močového mechúra

Operácia kraniosynostózy

Operácia mozgu

Opuch nôh

Opuchnuté brucho

Osýpky

Otras mozgu

Otrava asfaltovým cementom

Otrava CO

Otrava karbolovou kyselinou

Otrava kobaltom

Otrava kyselinou boritou

Otrava meďou

Otrava nemrznúcou kvapalinou

Otrava oxidom uhoľnatým

Otrava saponátom, mydlom na umývanie riadu

Otrava sviečkou

Otrava z včelieho vosku

Otravy acetónom

Otravy chlórom

P

Pachuť v ústach

Pálenie pri močení

Pálenie záhy

Pankreatitída

Plač v detstve

Plodová voda

Pľuvanie krvi

Pľuzgiere

Plynatosť, nadúvanie

Pneumokonióza

Podráždený žlčník

Polohové vertigo

Popáleniny

Poranenie predného krížového ligamentu

Poranenie rohovky

Pôrod -poloha dieťaťa

Porucha autistického spektra

Porucha autistického spektra – Aspergerov syndróm

Porucha autistického spektra – detská dezintegračná porucha

Porucha konverzie

Porucha pozornosti s hyperaktivitou

Porucha predsieňového septa

Poruchy krvácania

Poruchy nálady

Poruchy príjmu potravy

Poruchy prispôsobenia

Poruchy správania

Potrat (lekársky)

Potrat – chirurgický zákrok

Praskanie kĺbov

Prechladnutie

Predávkovanie acetaminofenom a kodeínom

Predávkovanie adrenergným bronchodilatátorom

Predávkovanie aspirínom

Predávkovanie bacitracínom

Predávkovanie chlordiazepoxidom

Predávkovanie chlorpromazínom

Predávkovanie kodeínom

Predávkovanie kofeínom

Predávkovanie kortikosteroidmi

Predávkovanie práškom do pečiva

Predávkovanie srdcovými glykozidmi

Predávkovanie uhličitanom vápenatým

Predsieňový myxóm

Prehriatie

Priberanie na váhe

Problémy s močením

Problémy s prehĺtaním

Problémy s rečou

Problémy so sústredením

Procedúry ablácie srdca

Profesia chiropraktik

Protilátka

Prsia, samo-vyšetrenie

Prsné hrudky

R

Rakovina

Rakovina hrubého čreva

Rakovina kože bazálnych buniek

Rakovina krčka maternice

Rakovina krčku

Rakovina močového mechúra

Rakovina obličiek

Rakovina pečene

Rakovina pľúc

Rakovina prsníka

Regulácia emócií

Rentgén hrude

Riešenie chronickej rakoviny

Rozmazané videnie

Rozšírené zrenice

Rozštiepte pery a podnebia

Roztoče

Roztrúsená skleróza

S

Sacharidy

Sarkóm mäkkých tkanív – dospelí

Sebazanedbávanie

Sekvestranty žlčových kyselín pre cholesterol

Sérologický test Campylobacter

Sérologický test CMV

Sérová cholínesteráza

Sipot

Skenovanie kostí

Skúška hustoty minerálov kostí

Skúška klírensu kreatinínu

Slabosť

Slepota

Slziace očí

Smrť u detí a dospievajúcich

Spazmus koronárnych artérií

Spojivka

Spontánny potrat

Sprievodné príznaky

Srdcová amyloidóza

Srdcová katetrizácia

Srdcová tamponáda

Srdcový infarkt žien

Stenóza aorty

Stomický vak

Strata chuti

Strata čuchu

Strata na váhe

Strata pamäte

Strata sluchu

Strata sluchu súvisiaca s vekom

Strata vedomia

Strikcia žlčovodov

Studené prsty

Studené ruky

Stuhnutosť kĺbov

Suchá koža

Suché oči

Sucho v ústach

Svalové kŕče

Svrbenie

Syndróm akútnej respiračnej tiesne

Syndróm aortálneho oblúka

Syndróm chronickej únavy

Syndróm čínskej reštaurácie

Syndróm karpálneho tunela

Syndróm necitlivosti na androgén

T

Telové vši

Test antiparietálnych bunkových protilátok

Test B a T buniek

Test Beta-karotén krvný test

Test farebného videnia

Test fixácie komplementu na C burnetii

Test izoenzýmov kreatínfosfokinázy (CPK)

Test kreatínfosfokinázy

Test krvného testu aspartátaminotransferázy

Test krvnej glukózy

Test močovej kyseliny citrónovej

Test moču na kreatinín

Test protilátky proti inzulínu

Test vápnikovej krvi

Testovanie génu BRCA1 a BRCA2

Titr antistreptolysínu O

Tmavá, bledá pokožka

Tmavý moč

Transplantácia kostnej drene

Transplantácia rohovky

Trombóza hlbokých žíl

Trombóza hlbokých žíl – pomoc

U

Ultrazvuk prsníka

Unavenosť

Upchatý nos

Urostomické vrecká

Ušný polyp

UTI súvisiace s katétrom

Uvoľnenie karpálneho tunelu

Uzavretá redukcia zlomeniny kostí

V

Vaginálne krvácanie

Vápnik v strave

Včelí jed

Vedomá sedácia

Vírus Chikungunya

Vírus vtáčej chrípky

Vlasový folikul

Vloženie hrudnej trubice

Voľnopredajné lieky na nachladenie pre deti

Vôňa dychu

Vriedky v ústach

Vrodená choroba srdca

Vrodená hyperplázia nadobličiek

Vrodená katarakta

Vrodená ružienka (rubeola)

Vrodená sférocytická anémia

Vrodená srdcová chyba

Vrodená toxoplazmóza

Vrodené chyby funkcie trombocytov

Vrodený cytomegalovírus

Vrodený nedostatok antitrombínu III

Vrodený nedostatok fibrinogénu

Vrodený nedostatok proteínov C alebo S.

Vrodený nefrotický syndróm

Vrodený syfilis

Výhody dojčenia

Výhody nefajčenia

Vykašliavanie krvi

Vynechanie menštruácie

Výrastky v ústach

Vytekanie slín

Výtok z očí

Výtok z penisu

Výtok z prsníkov

Z

Zafarbenie nechtov

Zakalená rohovka

Zakalený moč

Základný metabolický panel

Zakrivenie penisu

Zanedbávanie detí a emocionálne zneužívanie

Zápach z úst

Západonílská horúčka

Zápal kostrče

Zápal nosov. dutín

Zápal slepého čreva

Zápal slepého čreva

Zápcha

Zápcha

Zášklby očí

Záškrt

Zastavenie srdca

Závrať

Zažívacie ťažkosti

Zbelanie jazyka

Zimnica

Zimnica

Získaný defekt funkcie krvných doštičiek

Zlomená čeľusť

Zlomená kosť

Zlomenina členku

Zlomenina zápästia

Zlomený alebo vyrazený zub

Zmätenosť

Zmätočné myslenie

Zmena duševného stavu

Zmena spánkových návykov

Zmenšenie prsníkov

Zmeny nálady

Zmeny starnutia v produkcii hormónov

Zmeny tvaru tela následkom starnutia

Zmeny u novorodencov pri narodení

Zneužívanie detí

Zrážanie krvi

Zrútené pľúca (pneumotorax)

Zubná starostlivosť – dieťa

Zubná starostlivosť – dospelá osoba

Zubné korunky

Zubné protézy

Zubný kaz

Zväčšené srdce

Zväčšenie pŕs u mužov

Zväčšenie prsníkov

Zvláštne správanie

Zvuk dychu

Zvýšené potenie

#

Čistenie zubov vášho dieťaťa

Členková artroskopia

Široký nosový mostík – prepážka

Žlč

Žlčová kultúra

  • Hodnotenie12345