Kozmetická chirurgia prsníkov

Vykonali ste kozmetickú chirurgiu prsníkov, aby ste zmenili veľkosť alebo tvar prsníkov.

Dodržujte pokyny lekára týkajúce sa starostlivosti doma.

Keď ste v nemocnici

Boli ste pravdepodobne pod celkovou anestézou (spali a bez bolesti). Alebo ste mali lokálnu anestéziu (prebudení a bez bolesti). Vaša operácia trvala aspoň 1 alebo viac hodín, v závislosti od typu postupu, ktorý ste mali.

Prebudili ste sa s gázovým obväzom alebo chirurgickou podprsenkou okolo oblasti prsníkov a hrudníka. Môžete mať aj drenážne rúrky prichádzajúce z vašich oblastí rezu. Niektoré bolesti a opuchy sú normálne. Môžete sa tiež cítiť unavený. Oddych a jemná aktivita vám pomôže obnoviť. Vaša zdravotná sestra vám pomôže začať sa pohybovať.

V závislosti od typu operácie ste v nemocnici strávili 1 až 2 dni.

Čo očakávať doma

Je normálne mať bolesť, podliatinu a opuch prsníkov alebo výrezov po príchode domov. Počas niekoľkých dní alebo týždňov tieto príznaky zmiznú. Môžete mať pocit straty pocitu v prsnej koži a bradavkách po operácii. Citlivosť sa môže časom vrátiť.

Možno budete potrebovať pomoc s vašou každodennou činnosťou počas niekoľkých dní, kým sa vaša bolesť a opuch neznížia.

Inkázové jazvy môžu trvať niekoľko mesiacov až viac ako rok, kým nezmizne.

Aktivita

Počas liečenia obmedzíte fyzickú aktivitu tak, aby ste si neťahali rezy. Pokúste sa čo najskôr urobiť krátke prechádzky, aby ste podporili prietok krvi a liečenie. Možno budete môcť vykonať nejakú aktivitu 1 až 2 dni po operácii.

Váš poskytovateľ zdravotnej starostlivosti vám môže ukázať špeciálne cvičenia a techniky cvičenia. Vykonajte to doma, ak ich váš poskytovateľ odporučil.

Spýtajte sa svojho poskytovateľa, kedy sa môžete vrátiť späť do práce alebo začať s inými aktivitami. Možno budete musieť počkať 7 až 14 dní alebo ešte dlhšie.

Nevykonávajte žiadne ťažké zdvíhanie, možno budete musieť počkať 3 až 6 týždňov.

Starostlivosť o rany
Po niekoľkých dňoch sa musíte obrátiť na svojho lekára, aby ste odstránili drenážne rúrky. Akékoľvek stehy sa odstránia do 2 týždňov po operácii. Ak sú vaše rezy pokryté chirurgickým lepidlom, nemusia byť odstránené a opotrebované.

Držte obväzy alebo lepiace pásky na vašich rezoch tak dlho, ako Vám povedal Váš lekár. Uistite sa, že máte v prípade potreby ďalšie obväzy. Budete ich musieť denne meniť.

Plochy rezu udržiavajte čisté, suché a pokryté. Denne skontrolujte príznaky infekcie (sčervenanie, bolesť alebo drenáž).

Akonáhle už nebudete potrebovať obväzy, noste mäkkú, bezdrôtovú podpornú podprsenku počas 2 až 4 týždňov.

Chráňte svoje jazvy pred slnkom po celý rok so silným opaľovaním (SPF 30 alebo vyšším), kedykoľvek ste vonku na slnku.

Iná starostlivosť o seba

Uistite sa, že budete jesť zdravé potraviny, vrátane veľa ovocia a zeleniny. Pite veľa tekutín. Zdravá strava a veľa tekutín podporujú pohyby čriev a zabraňujú infekcii.

Vaša bolesť by mala uplynúť do niekoľko týždňov. Vezmite si akékoľvek lieky na bolesť, ako vám to váš poskytovateľ povedal. Vezmite ich s jedlom a množstvom vody. Nepoužívajte ľad alebo teplo na prsia, pokiaľ Vám lekár nepovie, že je to v poriadku.

Počas užívania liekov proti bolesti nepijete alkohol. NEPOUŽÍVAJTE aspirín, lieky obsahujúce aspirín alebo ibuprofen bez súhlasu Vášho lekára. Informujte svojho lekára, ktoré vitamíny, doplnky a iné lieky sú bezpečné.

Nefajčiť. Fajčenie spomaľuje hojenie a zvyšuje riziko komplikácií a infekcií.

Kedy zavolať lekára
Zavolajte, ak máte:

Zvýšená bolesť, sčervenanie, opuch, žltá alebo zelená drenáž, krvácanie alebo podliatina na mieste (miestach)
Vedľajšie účinky liekov, ako je vyrážka, nevoľnosť, vracanie alebo bolesti hlavy
Horúčka s teplotou 38 ° C alebo vyššou
Necitlivosť alebo strata pohybu
Ak spozorujete náhle opuch prsníka, zavolajte svojho lekára.

  • Hodnotenie12345